Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunka helyetti közérdekű...

A közmunka helyetti közérdekű önkéntes tevékenységet be kell jelenteni a Munkaügyi Központhoz, és hogyan kell igazolni?

Figyelt kérdés

Mivel nem tudtak közmunkát felajánlani, elmentem egy másik város önkormányzatához KÖZÉRDEKŰ ÖNKÉNTES TEVÉKENYSÉGRE, hogy az FHT éves felülvizsgálatára meglegyen a 30 napon. A kérdésem az, hogy én most járok oda önkénteskedni, de ezt be kell jelenteni a Munkaügyi Központba? Ha igen, akkor van erre valami formanyomtatvány? Vagy elég csak utólag a felülvizsgálatnál? És akkor, ha megvan a 30 nap, hogyan kell igazolni?

Tiszta káosz van a fejemben, semmit sem értek, hiába olvastam már át többször a civil információs portált...:(



2015. jan. 15. 20:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, a kérdés úgy hangzik, hogy be kell-e jelenteni...
2015. jan. 15. 20:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Kell regisztrációs szám az adott szervezetnek, ezt az önkormányzat tudja, aki az FHT-t intézi, ott kell megkérdezni.


Bejelenteni nem kell, bár nem árt.

Nincs formanyomtatvány az igazolásra, a foglalkoztató szervezet állítja ki az igazolást.


Ha közeleg az egy év, küldenek végzést felülvizsgálatról. Oda kell vinni az igazolást.

2015. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az a probléma, hogy ennek az önkormányzatnak a társulása (hulladékgazdálkodás), ahol vagyok, nincs jegyezve a Civil.pont.hu-n.

Ez probléma? Csak olyan szervezetekhez lehet elmenni önkéntesnek, akik itt jegyezve vannak?

2015. jan. 16. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom, hogy a regisztrációs szám egyezik-e vele.

Be kell menni az önkormányzathoz, és konkrétan megkérdezni, hogy azt a szervezetet elfogadják-e!

2015. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez lesz hétfőn, köszönöm!
2015. jan. 17. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:

3: Pontosan!

Csak ezeknél a szervezeteknél lehet elvégezni az FHT-ért kért munkát:

[link] .


És őnekik van rutinjuk önkéntesek fogadásában, a jogi részt is tudják. Vagy szerződést és a teljesítésről igazolást adnak, vagy alkalmanként igazolják a 30 napot.


Az önkéntességgel teljesítés azért is jó, mert nem kell 30x 8 órát dolgozni, az önkéntes munkát nem teljes munkaidőben mérik.

Meg mert rugalmasabb és könnyebben tudsz mozogni kedvedre való szférában, és akár több munkahelyen is szerezhetsz ezáltal kapcsolati tőkét.

2015. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!