Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megérdemeltem ezt a büntetést?

Megérdemeltem ezt a büntetést?

Figyelt kérdés
Lényeg hogy közteren ittunk. 5000. Jogos bevallom. Amikor kezdték írni az összegeket, mondtam hogy "ezek csak kékruhás senkik". mivel szólásszabadság van ezt úgy tekintem hogy lényegében nem számít mert mondhatok bármit. ennek ellenére mégis 50.000-ret kell fizetnem. kinek van igaza?

2015. jan. 17. 00:53
1 2
 1/18 tetro ***** válasza:
100%
a rendőr eldöntheti mekkora bírságot szab ki. ezt tudod nem? akkor meg mégis mi a francért játszod az eszed, ha még azt is tudod, hogy jogosan megbüntethet?
2015. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Hát... Tudod van nekik egy kis táblázatuk. Ha jó fiú vagy, akkor megúszod a legkisebbel, vagyis az 5.000 forinttal. Viszont ha játszod az agyadat, akkor bizony könnyen felmehet az akármeddig is, hiszen úgyis tudnának találni valamit, amibe beleköthetnek.


Szólásszabadság van, csak nem ezen a bolygón.

2015. jan. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
én csak idéztem egy dalszöveget. hozzáteszem "Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”."
2015. jan. 17. 01:03
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor sok szeretettel várunk ennél a kérdésnél barátom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__6..

2015. jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

És? Kimondtad szabadon!

Ők meg megbüntettek a jogszabályban meghatározott határokon belül, a számukra előírt egyéni mérlegelés alapján.


Örülhetsz, hogy milyen bátran, szabadon járathattad az alkoholbűzös, lepcses, ordas nagy okádék pofidat.


Akkor most minek rinyálsz?


Amúgy a közteres/rendőr helyében még "találtam" is volna (persze állampolgári bejelentés alapján) nálad egy zacskó kábítószert, és be is varrtalak volna, hogy a műanyag lakat is rád rohadjon.

2015. jan. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy nem vittek 72 órára előzetesbe. Azt is megtehették volna. Pár éve van egy törvény, hogy ha beszólsz nekik intézkedés közben, akkor bevihetnek sértegetés, vagy valami ilyesmi címen.
2015. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
még olcsón megúsztad...
2015. jan. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérj bocsánatot írásban, és kérd az eredeti összegre való csökkentést!
2015. jan. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ilyenkor annyit tehetsz, hogy amikor már megvan a végösszeg, akkor fapofával áfás számlát kérsz róla. Legalább hadd írogassanak egy kicsit...
2015. jan. 17. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy bármikor bármilyen formában kimondhatod a véleményed. Nem rágalmazhatsz embereket, nem ordibálhatsz egy étteremben, nem beszélhetsz bombákról egy repülőgépen stb.. A szólásszabadság azt jelenti hogy normális hangnemben elmondhatod a véleményed..


Te is írod, hogy jogos volt az 5000, akkor meg minek csináltad ezt? Bunkó voltál, jó tanulópénz.

2015. jan. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!