Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogában áll emiatt beperelni?

Jogában áll emiatt beperelni?

Figyelt kérdés
Szóval a barátnőmmel meséltünk egymásnak perverz történeteket, majd az anyja meglátta és most azzal fenyeget, hogy megy a rendőrségre. Van ehhez joga, követtem el ezzel bűncselekményt?

2015. jan. 19. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Jogában áll perelni bárkinek bármiért, a kérdés hogy nyerhet-e. Hány éves vagy, és hány éves a lány?
2015. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első, én mindjárt 17, a lány pedig 15.
2015. jan. 19. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A beszélgetés (témától függetlenül) nem bűncselekmény. A barátnőd anyja persze felkeresheti a rendőrséget, de mivel bűncselekmény nem történt, így a rendőrség sem foglalkozni az üggyel.
2015. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem... :D Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 19. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 18+ lennél, ő pedig 14 éves kor alatt, akkor lehet olyan durvát írni, ami miatt kiskorú megrontásáért sikeresen perelhetnek. De így esélytelen.
2015. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: "A beszélgetés (témától függetlenül) nem bűncselekmény."


Ez azért nem teljesen igaz. Pl ha arról beszélgetsz valakivel, hogy hogyan fogjátok megölni a szomszédot, az gyilkosság előkészülete. Aztán pl csalásnak számít, ha mással arról beszélgetsz, hogy az egyik általad árult tornacipő nem is hamisítvány. És van még jópár, amik alapján lehet az.

2015. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!