Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem az alábbi esetben?

Feljelenthetem az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Egy férfi, akit az internetről ismertem meg, több mint egy éven át más személynek adta ki magát. Bizonyítékot találtam, ami alapján egyértelműen kiderül, hogy ennek a férfinak nem az a neve, ahogy nekem mondta, hanem más. Anyagi és egyéb kárt nem okozott számomra, viszont átvert ezzel, "hülyét" csinált belőlem. Ilyen esetben fel lehet jelenteni?

2015. jan. 22. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Feljelentheted. Majd jol körberöhögnek, de megteheted.
2015. jan. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Kiderült hogy ronda aztán már nem is kell mi? :D
2015. jan. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Milyen bűncselekményt követett el? Mi hasznod lesz neked ebből?


Ha semmi a válasz mindkét kérdésre akkor hagyd a fenébe.

2015. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha más létező személy személyazonosságával élt vissza, akkor igen feljelentheted és igen, van értelme is.


Egyéb esetben... haha

2015. jan. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Fölösleges feljelentened. Kárt nem okozott, így csalással nem vádolható és mivel azt a másik személyt sem károsította meg (gondolom én), akinek kiadta magát, így nincs semmi alapja az egésznek.
2015. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit bármilyen esetben feljelenthetsz.
2015. jan. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
72%
Biztosan nem kellemes egy ilyen helyzet. Megértelek. Ha csak a nevét mondta másképpen, akkor ne fáraszd vele magad. Feljelenteni akkor kell, ha tényleges kárt okozott, vagy sértést.
2015. jan. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Például az előttem írónak megtudom,hogy más a neve mint az írja akkor feljelentsem?Nem okozott anyagi,erkölcsi kárt,csak másnak adta ki magát.
2015. jan. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Igen.feljelentheted! Pontosan tegnap 2015.01.22-én reggel a mokkában vagy a tv2 már pontosan nem emlékszem,de visszanézheted.Két hölggyel erről beszélgettek,hogy nagyon sokan vannak ilyenek és találtak rá egy régi btk. paragrafust,hogy az ilyenek akik másnak adják ki magukat becsapják a hiszékeny párkeresőket! Nem hazudok.Nézz utána és jelezd ha megtaláltad! Priviben. Sok siker! Vagyoni ha volt és nem vagyoni kártérítést is kérhetsz!
2015. jan. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

" találtak rá egy régi btk. paragrafust" - ebből legfeljebb az következne, hogy valamikor büntetendő volt (de ez sem így van).


A büntetőjog nem úgy működik, hogy újabb és újabb törvényeket hoznak, azok egymásra rakodnak, és ha valaki talál valami "régi, elfelejtett paragrafust", azzal eredményt tud elérni.


A büntető törvények hatályba lépnek és hatályukat vesztik. Hatályvesztésük után meg legfeljebb akkor alkalmazhatóak, ha az a cselekmény az új törvény szerint is bűncselekmény, sőt súlyosabb a megítélése. Amit leírtál, az önmagában nem bűncselekmény.


Attól persze feljelentheted, majd elutasítják.

2015. jan. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!