Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szabálytalanul idéznek,...

Ha szabálytalanul idéznek, akkor nyugodtan hagyjam figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

A határidőre gondolok, azaz küldik a hivatalos iratot, de arra ugye 2 x 5 munkanap átvételi időm van ami gyakorlatilag 2 hét, na most ha ezen időn belülre akartak idézni és azért nem mentem el, mert az utolsó napon vettem át a postán a levelet, akkor jogszabályilag nem vagyok én semmiben se hibás, igaz?


és erre a gyakorlatban mennyire figyelnek? azért postai átfutást is bele számítva, lehet ez simán 1,5 - 2 hónap is


(pl egy 2014. dec. 3-án kelt levelüket jan 23-án kaptam meg, szal vicces, és pedig azonnal átvettem, szal erre elvileg még jöhetett volna a + 10 nap, és akkor már 2 hónapon is túl lennénk ...)


Mi van ilyen esetben? utólag jelezzem h én szabályszerűen átvettem, na de nem tehetek erről és tűzzenek ki másik tárgyalást?


2015. jan. 25. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha játszik a sors ilyen fura játékot velünk igen. Nem tudom, hova idéztek, mennyire fontos, de egy biztos, egy e-mail, vagy ajánlott tértis levél nem árt, amiben leírod, utolsó nap vetted át a levelet, így már nem volt módod megjelenni az idézésen.
2015. jan. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De milyen ügyről van szó? Büntető ügyben 8 nap van adva. De létezik szóbeli idézés is akár másnapra.


A határidőnek csak a következményekre van kihatása és jelentősége. Pl hogy kapsz e rendbírságot vagy sem.


De attól jogszerű az idézés ha nem is szabályos, mert meg kell jelenned, csak legfeljebb nincs szankció.


De egyébként elővezettetnek ha nem jelensz meg.

2015. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de figy, hogy lehet 8 nap, ha egyszer eleve a postán is 10 napom van az átvételre + elmegy másik 2 hét csak a posztázással? mire alapozták ezt a 8 napot? hát az szép lenne, ha az ember tök szabályosan jár el, aztán mégis elővezetik ....
2015. jan. 26. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Arra, hogy ez van a törvényben. Egyébként a kézhezvételtől számított 8 nap. De ez nem azt jelenti, hogy nincs kötelezettséged a kimentésre, tehát jelezned kell az idéző felé, miért nem jelensz meg. Munka stb nem kifogás... Betegség igazolással az.


Egyébként a kézhez nem vétel esetén is elővezetnek a második postázás esetén 5 nap múlva "kézbesítettnek" tekinti a törvény függetlenül, hogy átvetted vagy sem.


Mindennek a lényege, hogy az eljárásokat ezzel ne lehessen indokolutlanul elhúzni.


Egyébként visszatérve, a posta már másnap kézbesíti neked az idézést, tehát tudsz róla. A kézbesítőre ráírják, hogy idézésről van szó. Innentől a saját felelősséged, hogy mikor veszed fel.

2015. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rendben, de még mindig jogellenes ez így. tehát jogomban, lehetőségemben áll 10 napig nem átvenni, és akkor onnantól indulna a 8 nap, hogy "esemény előtt 8 nappal" legyen. + posta = saccperkábá másfél hónappal előbb ki kell küldeniük ahhoz, hogy jogszerű legyen..
2015. jan. 27. 01:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a postán múlik, hogy meddig tartja vissza. Ha 6 évig akkor addig. De ez nem azt jelenti, hogy 6 évre előre idéznek. Már 2 nap után a postaládádban van az értesítő, az a "kézbesítés".

Ráadásul ráírják, hogy idézésed van, tehát magyarán mondva "siess felvenni, mert a késlekedéssel csak magadtól veszed el az időt".

2015. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

csak remélni tudom h nem jogászként beszélsz ilyeneket ... na meg kaptam már eddig vagy levelet bíróságtól, de még annak is örültem ha az értesítésen ki tudtam olvasni h honnan jött, nem hogy az "idézés" szót ráírták volna. nem tudom, honnan veszed ezt ...

De még mindig ott tartunk h tehát jogellenes az eljárás, ha a postázási időt + 10 nap + 8 napot nem tartják be.


Meg szóban idézni másnapra? óó hogyne ... és egyrészt azt hogy bizonyítaná, másrészt majd biztos ugrok azonnal és átszervezem az egész életemet, mert ő úgy gondolja h másnap tárgyalást akar tartani. az ész megáll na. de ez nem íGY MEGY, rengeteg egyéb jog is sérülne (pl tisztességes eljárás ugye, stb ...)

2015. jan. 27. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!