Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Voltam egy állásinterjún ahol...

HajniIg kérdése:

Voltam egy állásinterjún ahol elkérték a személyes adataimat (nem fénymásolták le, de leírták) : személyit, TAJ, Adókártya, lakcím. Hogyan tudnak ezekkel visszaélni? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam, hogy vajon azzal a 100 önéletrajzzal amit szétküldözgettem 100 helyre, mi lehet?
2015. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Pl hamis okíratokat állítanak ki, a te beleegyezéseddel. minden adatok tudnak, mintha te beleegyeztél volna az aláírás csupán formalitás, valaki odafírkálja a neved és fiktív számlákat állít ki egy pénzmosoda.


Az a gond, ha lekapcsolják a maffiát, és elővesznek téged hiába mondod, hogy jajj te nem írtad alá, megkérdik miért adtad oda a személyes adataid -.- Ugyanis a személyes adataidhoz SENKINEK semmi köze ! Ha lesz munkaszerződés, akkor aznak odaadod vagy bediktálod az adatodat, de ahhoz sem kell a TAJ szám.

2015. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Így utólag azt teheted, hogy a kerületi rendőrségen bejelented, hogy ennél a cégnél ezeket az adataid elkérték, megírod a bejelntőlapot. Nem lesz eljárás, de tudod majd utólag igazolni magad
2015. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, azt tudtad-e, hogy a személyi számod SENKINEK !!Rendőrnek sem szabad elmondani. Nem kérheti senki, csak a nemzetbiztonsági hivatal
2015. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor mit tehetek? Gondoltam, irok nekik, hogy nem járulok hozza, hogy az adataimat bármelyik célokra felhasználhassák. Nem tudom, segit-e?
2015. jan. 27. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

"személyit, TAJ, Adókártya, lakcím. Hogyan tudnak ezekkel visszaélni?"


Mondjuk úgy, hogy rendelnek a nevedben pár kamion fát, szerződéseket írnak alá pár milliárdról.


"Mit tehetek?"

Ugyan mit te félnótás? Azt hogy máskor nem adod meg! Ilyen adatokra állásinterjún semmi szükség nincs, csak a tényleges munkakezdéskor. Állásinterjún max a végzettséged, hobbid, előző munkahelyeid, nyelvismereted, meg a tapasztalod kérdezik normális helyen, nem személyes adatokat kérnek. Max elérhetőséget.


Ezt benyelted!

2015. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Adatokat bárhonnan szerezhetnek. Egy talált okmányon is.


Nem igazán tudnak visszaélni, mert az adataid ismerete önmagában semmi. Még egy számlanyitáshoz is kell személyi, ahol megnézik te vagy e a képen. Ezért "mosdatják" meg öltöztetik fel a hajléktalanokat egy-egy hivatalos irat aláírásakor, mert a jogosultnak ott kell legyen.


Ha enélkül kötnének meg az adataiddal egy szerződést meg végképp nem vagy felelősségre vonható.


A rendőr a személyi számodat meg amúgy is látja egy igazoltatásnál.

2015. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne f..ssál béke van nyugodtan megadhatod a személyes adataidat bármilyen állásinterjún vagy toborzáson.(Gondolom munkaerőkölcsönzős toborzáson voltál.Nem kell tőle bef.sni náluk ez így működik..Ők nem akarnak visszaélni az adataiddal.A regisztrációhoz kellenek a személyes adatok.Nekik a munkaerőd kell nem pedig a személyi igazolványod.Abból élnek ha tudnak neked munkát adni.Ez így működött már 25évvel ezelőtt is)

Ezekkel a dolgokkal nem lehet visszaélni csak ha vmi bünöző kezébe kerül FIZIKAILAG(vagyis ha ellopják tőled vagy elhagyod na akkor már tényleg van miért aggódni) a személyid utleveled adókártyád stb.(én egyszer külföldön váltam hontalanná azért mert elhagytam a pénztárcámat benne a személyi utlevel adoszám tb szám bankártya egyszóval minden.Volt is para rendesen.Aztán egy hét múlva valaki leadta rendörségen én meg bementem érte :-)

Egyébként ha visszaélés van az adatiddal azt ma már figyeli BM a NAV a TEK EUROPOL stb úgyhogy kár aggódni emiatt .Tőlem már a fél világ bekérte a személyes adataimat és látod még mindig élek :-Đ

Szerintem még egy email fiók létrehozásához is személyi igazolvány számot kérnek.

2016. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!