Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Iszonyat buta voltam, és egy...

Iszonyat buta voltam, és egy üzleti tárgyalás végén megadtam egy embernek személyes adatokat magamról, (nevezetesen személyigszám, adószám, lakcím). Attól félek, hogy esetleg rossz célokra használhatják fel ezeket. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 00:06
 1/8 anonim válasza:
elmész beb4szni és leugrasz a 10.-ről :DD
2013. dec. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Visszakéred tőle.. :)

De most komolyan, milyen visszaélésre gondolsz? A személyid, lakcímkártyád nálad van, hiteles aláírást is csak saját kézzel tudsz tenni.

Lakcímedet tudja - nagy kaland.

Adószám - mire megy vele?

Személyi ig. szám - ez mire kellett neki?.. Amúgy az aláírásod nélkül mit ér vele? Eseteg megpróbálja hamisítani? Írásszakkértőnél könnyen lebukik. Ráadásul pl. a személyi ig. számos adás-vételi szerződések tipikusan két tanús dolgok, úgyhogy itt már a bűnszövetkezetben elkövetett csalás felé evezünk.

Ha nagyon üldözési mániád van, lecserélheted a személyidet.

Esetleg elköltözöl, és akkor már a lakcímed sem valós :)

2013. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

Valószínűleg igazad van, lehet, hogy csak én paráztam túl a dolgot... Csak annyi negatív dolgot lehet már hallani a tv-ben, meg a hírekben, hogy így az ember teljes frászban van már, hogy úristen mi van, ha ma pont velem történik valami. De így ahogy leírtad, lehet, hogy tényleg nincs nagyon mitől félnem. Köszi :D


1. válaszoló

Ez valószínűleg az összes többi fennálló problémát is megoldaná, akkor már örökre :D

Bár az "elmenni beb*szni" rész igazából egész jó ötletnek tűnik, úgy a problémától függetlenül is :)


Köszi a válaszokat!

2013. dec. 5. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:

hogy mi a teendő, azt nem tudom :-)

én ezt tenném:

felírnék egy cetlire mindent, amit az illetőről tudok.

ha ismeretlen személy visszaélne bármely adatommal,

akkor lenne egy kiindulási pont,

lenne adat, amit tudnék adni

akár hatósági nyomozónak, akár magán nyomozónak.

2013. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ugye a piának nem mondunk nemet:DDD
2013. dec. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
és ha aláírást is adtam?:S
2015. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek an adatok kb. rajta vannak egy autó adás-vételi szerződésen is, adószámmal nem megy semmire...
2015. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

hogy ti mennzi tudtok tudtok parázni ilyen h.lyeségeken csezdmeg..Gondolom mindannyian nőböl vagytok :-Đ

Ez ragályos? :-)

2016. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!