Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Újkeletű dolog az hogy kifizet...

Xyasdd kérdése:

Újkeletű dolog az hogy kifizettetik mostanság a vádlottal a perköltséget?

Figyelt kérdés
Elég elszomoritó dolog hogy valaki elkövet amit elkövet, megbünhődik érte akárhány évig és amikor hazamenne megbánva tettét akkor már nincs otthona mert a perköltség kifizetése miatt idöközben elárverezték...

2015. jan. 28. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A perköltséget mindig a vesztes fizette. Nem kell bűnözni, és akkor nincs probléma.
2015. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Cumi.

Le kell valamelyik régi börtönőrt pippantani, hátha oda lehet menni hozzá, sok köztük az olyan, aki nem a sivatagi kirándulástól lett meleg!

2015. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen abban az esetben ha nem tudtak megegyezni valamiben 2 fél. De itt büntetőpervan ebben az esetben, a vádlott nem kért semmien eljárást :)
2015. jan. 28. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, Régebben csak tarkón lőtték.
2015. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Légy erős, nem az Orbán találta ki, hanem már az 1896. évi Büntető Perrendtartás is így rendelkezett. És biztos vagyok benne, hogy minden más országban is így van ez. Pedig milyen szép is lenne, ha az adófizetők fizetnék a bűnözők költségeit...
2015. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

"a vádlott nem kért semmien eljárást"


A bűncselekmény elkövetésével megtette, hisz amiatt kellett egyáltalán eljárni.

2015. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Tisztázzuk rögtön az elején: a büntető eljárásban nem perköltség van, hanem úgynevezett bűnügyi költség, azt pedig az eljárási törvény szabályozza, mi számít ennek. A bűnügyi költséget pedig csak akkor kell megfizetni, ha a bíróság a vádlottat az eljárás végén bűnösnek mondja ki. Felmentés esetén a bűnügyi költséget az állam viseli.

Továbbá: a büntető eljárásban is létezik költségmentesség a vádlottak számára, ennek szigorúak a feltételei, de ha megállnak, akkor elítélés esetén sem kell a bűnügyi költséget kifizetnie.

Harmadszor: A bíróságnak arra is van lehetősége, hogy méltányossági alapon mérsékelje a vádlott által megfizetendő összeget.

Negyedszer: ez egyáltalán nem új intézmény, már korábbi hozzászóló is rámutatott, időtlen idők óta így van nem csak Magyarországon, de külföldön is.

Hogy egyáltalán miből áll össze a bűnügyi költség? Sok olyan ügy van, ahol egyáltalán nem is keletkezik ilyen, más ügyekben viszont többmilliós összegű is lehet. Ha például szakértő bevonása szükséges, az rögtön egy komoly tétel. De például a más településről érkező tanút útiköltségét is ide kell számítani. Költség lehet a kirendelt védő díja. Ezek a leggyakoribbak.

Egyébként szerinted kinek kellene ezt kifizetnie? Az államnak így is sokkal többe kerül az eljárás, mint amekkora a bűnügyi költség összege.

Utolsó észrevétel: a bűnügyi költség megfizetésére lehet részletfizetést kérni.

2015. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Eléggé kimeritő volt az utolsó válasz és talán a legértelmesebb is :) köszönet érte! amugy hát gondoltam én hogy minden esetben az állam fizetett mindent mivel a "rab" meg szabadságvesztést kapott. De amugy nem minden esetben lehet hallani erröl a megfizetési kötelezettségről. Eddig én néhány esetben hallottam és elszörnyitett a dolog. Sok esetben nem kapott vagy épp nem beszéltek rolla a médiában nem hangzott el. Mindenesetre abban bizonyos vagyok hogy egy "átlag bünözö" nincs tisztában avval hogy ebben az esetben ki kell majd fizetnie amit rávernek ha esetleg elkapják.
2015. jan. 29. 19:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban az utolsó válasz volt a legértelmesebb, azzal a kiegészítéssel, hogy csak akkor lehet részletfizetést kérni, ha már a végrehajtás eredménytelen volt.
2015. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!