Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha állítólag a Google mindent...

Ha állítólag a Google mindent tud a felhasználókról, az legális dolog?

Figyelt kérdés
Nem szoktak ezekért perelni vagy feljelentést tenni, hogy esetleg a Google megsérti az emberek magánszféráját? Vagy tisztában vannak ezzel az emberek, hogy egyre több és több adatot szolgáltatnak ki csak úgy a nagyvilágba hogy szinte lassan már bárki hozzáférhet? És mi a helyzet a biztonsági kérdésekkel? Mi van, ha ezeket a szervereket valaki feltöri? Egyébként ez nem nyugtalanít senkit, hogy akár személyes adatokat küldözget saját magáról, amely szó szerint körbejárja a világot?

2015. jan. 26. 21:37
1 2
 1/16 BlackSword ***** válasza:
96%
Legális... Nem kötelező használni... Amint használod elfogadod ezeket a tényeket...
2015. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És akik nem jártasak ennek a szabályzásában olyan szinten, hogy ismerjék ezeket a dolgokat azoktól is legális adatot begyűjteni? Mert lehet, hogy valaki esetleg ügyvéd vagy informatikus (esetleg mindkettő) az lehet, hogy tisztában van vele, de nem mindenki ért ezekhez ilyen szinten.
2015. jan. 26. 21:47
 3/16 anonim ***** válasza:
A digitális ujjlenyomatodat őrzi a rendszer
2015. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ez is az volt, mint az első mobilod első SMS-e!
2015. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen oldalon regisztrálsz, mindenhol vannak szerződési feltételek, aminek az elolvasását le kell okézni, mielőtt használod az oldalt. Egyetlen bíróság nem fogja neked elfogadni, hogy csak rutinból beikszelted, el nem olvastad. Egyébként meg bármit is tudni nem illegális, legfeljebb visszaélni vele.
2015. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt nem kötelező használni.


Másrészt pedig csak azt fogja megtudni amit megosztasz.


Nem azért de én a szánalom non-plus ultrájának tartom azt amikor valaki minden szart kiposztol magáról. (beleértve lakcím, telefonszám, születési dátum, kaja, bulik, stb.) Aztán meg megy a háborgás hogy a facebook/google mindent tud rólunk.

2015. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Legális mivel megegyeztek.

Viszont valóban hányinger, h állandóan a telefonszámommal kerget, nem tudom minek kell neki(költői kérdés, 15 éve van email címem, jól megvoltam telefonszám nélkül is).

2015. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A telefonszám nem rossz, én már két éve megadtam, és semmi hátrányom nem volt belőle. Egyébként arra használják, hogy értesítsenek, ha bármi gyanú felmerül, hogy más használja a fiókodat. Jelszóváltoztatáskor is mindig kapok sms-t, hogy tuti én voltam-e, illetve mi tegyek, ha nem én voltam.
2015. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nm arról van szó hogy a telefonszám megadása jó e avagy rossz. Hanem arról hogy valaki megadja a telefonszámát/lakcímét/derékbőségét/meg még kitudja miket adnak meg az emberek aztán meg rinyál hogy a google/facebook mindent tud róla.
2015. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Csak egy lehetőséged van. Alaposan megismerni az általad használt dolgok előnyeit és hátrányait, mérleget vetni, és dönteni. Ami egyszer ki van találva, azt használni is fogják és vissza fognak élni vele. Ez mindig hatalom kérdése.

A megoldás tehát az, hogy a visszaélők hatalmát korlátozni kell, és a jó célokat alkalmazóknak kell adni a nagyobb hatalmat. Ugyanis a probléma nem az, mit tudnak rólad, hanem az, mire használják. Ha például a telefonod alapján mindig tudják, merre jársz (tudják!!!), az hátrányos, ha annak ismeretében kárt okoznak neked, viszont rendkívül hasznos, ha baleset ér, és nem tudsz segítséget hívni.

2015. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!