Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi ideig kell teljesítenie...

Mennyi ideig kell teljesítenie egy szerviznek a garanciális ügyintézést? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve rendeltem egy PC konfigurációt az ipon.hu - ról. Nem is volt semmi probléma, minden működött rendesen 2014. December közepéig. Egyszer csak meghibásodott a merevlemez a gépben. Bevittem szervizbe, átvételi elismervényt kaptam,amin az áll törekednek a 15 napra. Sűrű levélváltások után még mindig nincs kész a gép,kifogást pedig írtak eleget:


- A beszállító még nem rendezte az ügyet.

- Az ünnepek miatt csúszik az ügyintézés.

- Év első hetében nem dolgoztak a szervizek, és beszállítók, ezért csúszik az ügyintézés. (Írják ezt kb. Január végén.)

- Jelenleg nem kapható az a merevlemez, ami nekem volt, de javasolják hogy értek beszámítással válasszak másikat. (Na most ha ugyanolyan jót akarnék venni, rá kéne költenem, gondolom ezt akarják elérni.)

A merevlemezre 5 év gyártói garancia van, én ennek ellenére várok lassan 2 hónapja a gépemre. Cseregép persze luxus, pedig szükségem lenne rá.


A kérdés, hogy mennyi ideig húzhatják az időt? Az látszik, hogy cserélni nem akarják ingyen, azt várják, hogy ráfizessek. Mindig van valami,amiért még mindig nincs kész a gépem.


Valaki,aki jártas a témában kérem segítsen! Hálás lennék érte!


2015. jan. 28. 22:13
 1/6 A kérdező kommentje:

*érték beszámítással


Elnézést az esetleges elírásokért, telefonról írtam.

2015. jan. 28. 22:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy nem tudnak hasonlót adni és nem hiszik,hogy meg tudják csinálni.

Szerintem fogadd el az értékbeszámításos opciót.

2015. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

De ha csak a diszk romlott el, akkor miért cipelted be az egész gépet, hogy aztán ne tudd használni?

Ha csak a winyó lenne ott náluk, akkor betehettél volna egy másikat és vígan használnád a gépet addig, amíg ők a garival szórakoznak.


Egyébként hülyére vesznek, szerintem. Lehet diszket kapni, tegyenek bele olyat, amijük van és adják vissza a gépedet, ennyi.

2015. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért vittem be az egész gépet, mert komplett konfigurációt vettem, és hogy nehogy azzal jöjjenek, biztos szereltem, és én rontottam el. (Oldallapján matrica van, ami felnyitást gátolja, gondolom a garancia is ugrana vele.)
2015. febr. 2. 18:50
 5/6 kovpet ***** válasza:
Nem ugrana a garancia. Mondjuk ezt általában el akarják hitetni, de nem szabad bevenni.
2015. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A végén az értékbeszámítási opciót választottam, kb. 4 ezer Ft-ot költöttem még rá, de kicserélték.

2015. febr. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!