Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e ra mod, hogy lemondjak...

Van-e ra mod, hogy lemondjak a nyugdijamrol? (brutto bert akarok)

Figyelt kérdés

Nem erdekel az OTP sem, ha beteg leszek a penzembol kicsengetem egy privat orvosnal.


Szinten mire nyugdijba megyek tobbet osszesporolok magamnak, mint amennyit az allam adna.


Cserebe azt kernem, hogy semmi adot ne vonjanak le a brutto berembol, ez lehetseges?


2015. febr. 2. 19:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hajlando eltartani tovabb ezt az allamot. Hiszen eleg az neki amit elelmiszerre koltok, elvileg abban is mar benne van az AFA, az nem eleg nekikk??
2015. febr. 2. 19:08
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz egy megfelelő országba kell áttelepülnöd.
2015. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi felosztó-kirovó nyugdíjrendszerben erre nincsen lehetőség.
2015. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem erdekel az OTP sem, ha beteg leszek a penzembol kicsengetem egy privat orvosnal."


Vagyis a TB, nem?

Mielőtt ilyet mondasz, nézz utána, hogy mennyibe kerül egy szimpla kartörés ellátása vagy a teljes áras antibiotikum.

2015. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj ugyan mar. Gipszet meg gezt a baumaxban olcson kapni
2015. febr. 2. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Troll vagy kedves kérdező ugye?
2015. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem csak hülye
2015. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A manyup ebbe az irányba tett lépés volt, de kellett a Fidesznek az ott 13 év alatt felhalmozott pénz, szóval lőttek az egésznek.
2015. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
,,Nem érdekel az OTP sem" Mármint a Tb-re gondolsz? Amúgy nincs lehetőség sem Mo-n sem sehol a világon erre. Ha jól tudom Katar az egyetlen ország a világon, ahol nem kell adót fizetni. Sőt Mo-n még csak nem is kell olyan sok adót fizetni. Nálunk egységes 16%-os szja van, van ahol bizonyos adókulcsnál 50% fölött is van az Szja. A legtöbb Nyugat-Európai országban jóval több adót fizetnek (persze magasabb bérből is).
2015. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az állami nyugdíjadról nem kell lemondanod, mert nem lesz - hacsak nem 5-10 éved van addig. Utána menthetetlenül be fog dőlni a rendszer. Viszont hiába is mondanál le, az nem jelenti azt, hogy nem kell nyugdíjjárulékot fizetned. Nem magadnak spórolod azt a pénzt, hanem a jelenlegi nyugdíjasok ellátását finanszírozod belőle. A te nyugdíjadat az utánad következő aktívak fizetnék.
2015. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!