Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem mint 16 éves gimnazista...

Balázs.P kérdése:

Nekem mint 16 éves gimnazista jogilag van e abba beleszolásom hogy melyik iskolába akarok járni? Illetve abba hogy melyik szülőnél szeretnék lakni?

Figyelt kérdés

Igaz hogy az én szüleim nem valtak el, igazából házasok sem voltak. De mivel mostanába sok a bonyodalom és édesanyam a Gimnáziumból átakar iratni egy gyenge szakközépbe igy mindenre hajlandó vagyok hogy ezt megakadályozzam...

Kérek mindenkit aki egy kicsit is képbe van a ologrol az irjon valamit.... Nem szeretném hogy emiat iskolát keljen váltanom... továbbá a következőkbe szeretnék egyetemre is menni és aligha hinnem hogy egy gyenge szakközépből barkit is felvegyenek egyetemre....



2014. szept. 11. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

18 éves korig a szülö dönt a gyerekröl, ez az ö joga.


Még válás esetén is a gyereket csak MEGKÉRDEZIK arró, hogy hol szeretne élni, de dönteni a bíróság fog, és nem feltétlen a gyerek óhaja szerint.


Az, hogy milyen iskolába jársz, a szülö döntése, és az hogy egy egyetmere kit vesznek fel, az a tudásától és nem az iskola nevétöl függ. Ugyanis erös iskolában is lehet valaki rossz tanuló és egy gyönge iskolában is lehet annyit tanulni, amivel felvesznek akármilyen egyetemre.

2014. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
16 évesen normális szülő enged másik szülővel lakni. Bíróság szinte mindig oda ítélik a gyereket ahol élni akar 16 évesen.
2014. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Mi az indok, amiért át akar iratni?


16 évesen nincs beleszólásod, mert nem vagy cselekvőképes jogilag, de én például megkérdezném a gyerekem, hova akar járni.

2014. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha nincs más út zsarold érzelmileg. Például, ohgy drogozni fogsz, ha átirat.
2014. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Vagy nem jársz majd be. Ezért őt börtönbe is csukhatják.
2014. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
78%

Persze jogod van ezt közölni otthon, hogy neked mi a jó.

De ha költöznie kell anyukádnak és te is vele mész akkor viszont együtt kell működnöd. Ha tetszik, ha nem. 16 éves korodig vagy tanköteles, addig a szüleid írnak alá mindent esetedben (kiíratás- beíratás). Az ő felelősségük, hogy mennyire helyesen döntenek.

2014. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
5-ös ha betöltötte a 16-ot és nem tanul, csak a családi pótlékot vonják meg.
2014. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Ohh. Ez ciki.
2014. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

16 évesen korlátozottan cselekvőképes jogilag, nem tudom, ez mit jelent.


Nos, szerintem a szülővel kellene kommunikálni, hogy mit akarsz, érvelj, hogy egyetemre akarsz menni, ami hosszú távon sokkal jobb ésatöbbi.

Rendes szülő figyelembe veszi a gyerek döntését, nálunk én döntöttem el 13 évesen, hogy melyik gimnáziumba megyek, jártam is szorgosan szakkörre már nyolcadikban, másik városba. Fel se merült, hogy nem dönthetek én magam.

Azóta hallottam, hogy nem mindenütt van így, de egy jó családban megbeszélik a dolgokat s a szülő eleve tudja, hogy itt a gyerek életéről, jövőjéről lehet szó s nincs joga keresztbe tenni neki, amennyiben a gyerek nem csinál egyértelmű hülyeséget s valami extra áldozatokkal sem jár a dolog.

2014. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Miért akar átíratni?
2014. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!