Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt olyas valaki aki...

Van itt olyas valaki aki jártas az örökösödés témában? Komoly emberrel szeretnék beszélgetni, bonyolult a helyzet és jelenleg nincs pénzem ügyvédi konzultációra. Privátban szeretnék beszélgetni.

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 12:59
 1/3 anonim válasza:

Hát én már 2-ön túl vagyok a 3. pedig épp most van folyamatban, nem egy olyan dolog amihez ügyvéd kéne, vagy akármi.


Ha van végrendelet, akkor az a törvényes, feltéve ha nem sért törvényt (azt hiszem 2012-ben létrehoztak egy kisemmizés elleni törvényt).


Ha nincs akkor meg a jogos örökösök kapják.


Én pl. el se tudtam menni az egyik ilyen közjegyzői tárgyalásra, de kaptam a levelet arról, hogy mit kaptam.


Most is összevesztem a másik örökössel, ő meg akarja tartani a házat, én el akarom adni. Vagyis majd ott fogom vele kifizettetni. (háznál van olyan, hogyha valaki ragaszkodik a részéhez, akkor köteles kifizetni a másikat, egyszer már ezen túl voltunk.)

2015. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig ügyvéd kellene, de nem én vagyok az érintett hanem a párom, de ő nem tesz semmit ez ügyben, én meg csak kíváncsi vagyok.
2015. febr. 12. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Én jártas vagyok, de az az igazság, hogy az ember nem ingyen dolgozik. Egyszerű kérdésekre szívesen válaszolok, de konkrét ügyet megoldani nem áll módomban helyettetek, hiszen ebből élek...
2015. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!