Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetendő ha második világháb...

Büntetendő ha második világháborús, német katonai induló van beállítva a telefonomon csengőhangnak?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömet egyszer "rajtakapták" a rendőrök, hogy a Panzerlied szólt a telefonjából, mikor felhívták, és kötelezték, hogy váltson csengőhangot (talán arra is, hogy törölje le ott előttük, bár ebben már nem vagyok biztos); azóta több embert is hallottam, hogy ezt használja csengőhangnak.

Nagyon érdeklődöm a téma iránt, és van néhány induló, amit jómagam is szívesen használnék. Megbüntethetnek emiatt?


2010. febr. 11. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem hinném hogy büntetendő, csak érdemes elgondolkozni azon, hogy etikus e, meg nem tartanak e utána ordasnagy tahónak. Én annak sem örülnék, ha szovjet katonaindulókat hallanék, mielőtt valaki zsidózna. Egyik sem ébreszt bennem túl kellemes emlékeket, ugyanis.
2010. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, mert ha a szovjet vagy a régi német himnusz van beállítva, akkor dallamra ugyanaz mindkettő mint a mai, de a szövege más. Így a rendőr nem büntethet, de egyeseket zavarhat. Valakit az egyik, valakit a másik.
2010. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Miután ez nem tiltott önkényuralmi jelkép nem hiszem, hogy joguk lenne rá. Egyébként azt sem tudom mi ez a zene, szóval tuti nem ismerném fel, ha megszólalna mellettem.
2010. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
ja de ha két tetü egymás valagát túrja az kib*szottul etikus...
2010. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Nyomorultak, 1940-ben kellett volna élnetek, amikor a rokonaitokat elhurcolták és gyilkolászták a németek. Akkor is jó poén lett volna az ő indulóikat beállítani csengőhangnak?
2010. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
semmi joguk sincs erre, se ha a Horst Wessel Lied-et se ha az Internacionálét hallgatod.
2010. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Hát szerintem a Horst Wessel már problémás, de egy Wehrmachtos indulóban semmi kifogásolni való nem lehetne, valószínű a németek a ugyanazt éneklik a Bundeswehrben.
2010. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

A 14:03-nak .....


Hol voltak a németek 1940-ben,mi közük volt Magyarországhoz???


Magyarország a legbiztonságosabb hely volt a zsidók számára egészen az ország megszállásáig!


Nem véletlen ,hogy vitéz nagybányai Horthy Miklós,Magyarország kormányzója neve fel sem merült a nürnbergi tárgyalásokon,és portugáliai száműzetésben töltött éveit a gazdag zsidók (akik az életüket köszönhették Neki)pénzzel segitették.


De ez biztos,hogy ennél egy sokkal hosszabb történet.



----(Nyomorultak????.....)-----

2010. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik ismerősömet egyszer "rajtakapták" a rendőrök, hogy a Panzerlied szólt a telefonjából, mikor felhívták, és kötelezték, hogy váltson csengőhangot"


Nem hiszem, hogy volt hozzá joguk, de a rendőrök nem nagyon ismerik a törvényeket.


"Megbüntethetnek emiatt?"


Magyarországon szerintem nem, bár lehet, hogy mondjuk egy antiszemita, uszító vagy militarista nótáért (nem adok tippet) uszításért be lehetne perelni. Megjegyzem, nem tartom valószínűnek.


Németországban a Horst Wessel dalért vagy az Es zittern die morschen Knochen-ért, ill. a Heil Hitler Dirért stb. simán lehet kapni 3 év börtönt.


A Panzerlied nem náci dal, a szövegében egy szó sem utal a nácizmusra. Ennek megfelelően ma is éneklik a Bundeswehrben, de olasz és francia egységeknél is. A legtöbb régi katonai indulót használják ma is a németek (Badenweiler Marsch, Königgrätzer Marsch stb.), vagy pl. az olyan dalokat, mint Abgeschmiert aus 100 Metern, Rot scheint die Sonne. A Rüber über vagy a Bomben auf England, az Auf Kreta és a többi efféle viszont már kevésbé szerencsés, mert ezek egyértelműen a náci rezsimhez kapcsolódnak.

2010. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
A Panzerliedért biztos nem büntethetnek meg. A többi indulónak is a tartalmától függ. A Panzerliedről még tudniillik, hogy a 2. VH után is több évtizedig volt a hivatalos német páncélosinduló, ha valami probléma komoly probléma lett volna a szövegével ez nem így lett volna. Sajnos ha jól tudom zsidó nyomásra már nem leváltották.
2010. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!