Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Véletlenül beregisztráltam...

Véletlenül beregisztráltam egy fizetős német letöltöoldalra. A szerződés szerint amit beikszeltem, ki kéne fizetnem havi 8 eurot két évig. (2*96 euro) Az IP címem elmentették és írták hogy ki lehet nyomozni. Mit csináljak, még csak 17 éves vagyok?

Figyelt kérdés

A linkre egy német video és filmnézegetős oldaról kattintottam és a Flash Playert akartam letölteni, free- nek volt feltüntetve, csak kisbetükkel ott volt az összeg, hogy ha letöltöm az ingyenes, csak akkor beregisztrálok. ( útólag vettem észre miután már küldtek emailt, h fizessek).


Írtam kétszer is két különböző levelet, hogy nem vagyok 18, véletlen regisztráltam, töröljenek, stb. , sablonszöveget küldtek, hogy elfogadtam stb. fizessek.


Attól félek, hogy a fenyegetőzést beváltják és feljelentenek, és írták h ennek a költségét nekem kell állnom. Ill. lehet h a gondviselőre sózzák az összeget(ezt én gondolom, nem írták)


Amugy gyanús az oldal a telefont nem vették fel, ami még emeltdíjas is és csupa ingyenes programot lehet letölteni mint iTunes, Firefox stb. De attól még parázok h megjelenik a rendőrség azt ráterhelik édesanyámra. Elvileg a T-online csak rendőri megkeresésre adhatja ki az Ip-t, mert személyes adat.


2010. jún. 30. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

külföldről nem fognak tudni behajtani rajtad semmit sztem.

bizonyítsák be ,h te voltál. az ip címed hiába tudják, a szolgáltatód csak akkor adj aki ha komoly rendőrségi ügyről van szó


ők sem fognak semmit csinálni. majd pár nem fizetés után tiltanak.

2010. jún. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha nem adtál meg bankkártya adatot semmit se tudnak csinálni. amúgy meg nem tud fenyegetőzni mivel maga is illegális.
2010. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ill ha legális oldal akkor sem ha nem adtál meg adatot. kintről nincs hatalmuk.
2010. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól rádijesztettek a semmiért. D
2010. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Az internetes szerződéskötésnek vannak formái. Írj nekik, hogy te jelentetted fel őket csalásért:))) Az itteni rendőrségen, akkor jöhetnek ide magyarázkodni.

Mi az oldal?

2010. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudnak csinálni. Kamu oldal, mert mindig vannak, akik bedőlnek és fizetnek. Ne is törődj velük. Ha meg írnának, nyugodtan hozzáadhatod a címüket a spam szűrőhöz :)

Amúgy tényleg írd le, melyik oldal ez, kíváncsi vagyok.

2010. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Énisénisénis...
2010. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A fizetős oldalak nem szoktak számlaszámot kérni? Te ilyet nem adtál meg (pl bankkártya szám PIN), ugye? Mert enélkül sztem nem igazán tudnak mit tenni.
2010. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erről az oldalról már hallottam és szerintem ismerem is(vagy hasonlót) Ne foglalkozz velük üres fenyegetőzés, semmit nem tudnak behajtani. Másokkal is próbálkoztak már. Szerintem a Divixet lehet letölteni, de mindegy is mert mindkét program ingyenes és nem is az ő fejlesztésük, tehát nincs joguk pénzt kérni érte.

Az ilyen aljas oldalak mindig arra mennek rá, hogy lesz pár ember aki megijed és fizet a nagy semmiért. Egy jó tanács ilyen helyeken véletlenül se add meg a valódi adataidat. Hozz létre egy emailcímet csak az ilyen regisztrációkhoz aszután írd azt, hogy Kiss Pista vagy a lakóhelyed pedig Hold állam és harmadik kráter öt szám alatt laksz. A regisztrációnál úgyse veszik észre, az automatikus utána meg küldhetik a levelet ahogy akarják. :)

2010. jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Pusztán egy regisztráció miatt nem kötelezhet senki fizetésre, legfeljebb olyat csinálnak, hogy először fizetsz, utána regisztrálnak.


De nincs semmi alapjuk rajtad pénzt behajtani, mert nem írtál alá semmit (gondolom), tehát nincsen szerződés. Az egész átverés valószínűleg.

2010. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!