Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nevet változtatok, akkor a...

Ha nevet változtatok, akkor a korábbi néven szerzett bizonyítványokat (érettségi, nyelvvizsga, diploma) át kell íratni az új névre, vagy hogyan igazolom, hogy azok az enyémek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan okmányt, amin szerepel a neved, újra kell kérelmezni.
2015. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az érettségi, nyelvvizsga és diploma okmánynak számít?


Akkor még az általános iskolai bizonyítványtól kezdve egészen a diplomáig minden papíron át kell íratni? Hogyan történik ez?


A névváltoztatásom azt jelenti, hogy a mostani vezeték + keresztnév mellé szeretnék felvenni egy második keresztnevet.

2015. febr. 15. 21:40
 3/10 Komplikato ***** válasza:
70%
Mondjuk a személyi okmányon (gy.k. igazolvány) rajta lesz a születési neved.
2015. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy minden iraton. Mivel a személyi adataidnak egyezniük kell a születési anyakönyvi kivonatodon lévő adatokkal.
2015. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha úgy változik a neved,h a személyi igazolványodon (vagy bármi máson) rajta van a születési neved, marad a születési anyakönyvi kivonat is, akkor természetesen nem kell az általad felsorolt okmányokat újracserélni. Továbbra is egyértelmű lesz,h a tied. Plusz: ezért is kell minden hivatalos adatlapon, önéletrajzon is a születési nevet is feltüntetni. Ilyen pl. ha egy nő a férje vezetéknevét veszi fel házasságkötéskor.

2. Ha neved megváltoztatását egyéb okból kéred, és a személyi igazolványodon sincs feltüntetve a születési név, akkor máshol sem kell megadnod, viszont az adott okmányokat cserélni kell, meg kell keresni a gimit, főiskolát, stb. Mivel a névváltozás után már nem tudod bizonyítani,h az a tied. Középiskolában tanítok, nálunk eddig erre 2 példa volt: egy nálunk férfiként érettségiző a későbbiekben nő lett, egy másik diák pedig az apjával való rossz viszony miatt változtatott családnevet.

2015. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5, és ilyenkor új bizonyítványt kaptak vagy másodlatot?
2015. febr. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én bizonyítványomon átírták a nevet egyszerűen, a jegyzetekhez pedig beírták, hogy miért, és mikor lett módosítva, meg kaptam rá pecsétet aláírással.
2015. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Záradékot kaptak. (5ös)
2015. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem túl praktikus, ha az ember el akarja rejteni a régi nevét, mondjuk nem akarja, hogy mindenki tudja, hogy ő egy átoperált nő.
2015. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia! Végül mire jutottál?

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, és tanácstalan vagyok, mivel a régi sulim jogszabályokra (nincs pontosítva természetesen) hivatkozva nem hajlandó sem új tanúsitványt adni, sem másodlatot kiállitani. Ez egy szakma lenne egyébként, a többi bizis papír nem érdekel. Nem értem akkor, honnan szerezzek az új nevemre szóló papírt....

2015. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!