Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki orvosnak (pszichiáte...

Ha valaki orvosnak (pszichiáternek) megy milyen kötelezettségei vannak a beteggel szemben, a beteg kárára milyen kötelezettségei, esküi vannak (ha másnem valaki link formában)?

Figyelt kérdés

Egy szakmájára nem képes emberről van szól.


Nagyon fontos lenne, mert nem tudni kivel mit képes csinálni, csakmert unja a szakmáját és plusz kenőpénzt vár mentális segítségért...ami mint tudjuk alap a munkájában.


Nagyon köszönöm, jó lenne megtudnom valahonnan.


2015. febr. 16. 15:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Mint mindenkire vonatkoznak törvények így rá is, úgy tudom a korrupció bűn. Tudnom kell, hogy van valami kötelezettsége van-e arra orvosi diplomájából adódóan hogyha a beteg segítséget kér tőle, akkor ő milyen stílusban, hozzáállással, milyen emberi indulattal segít...mikor a betegnek "nyomatékosítva" szüksége van segítségre!
2015. febr. 16. 15:19
 2/5 tomala ***** válasza:

Bár mind a kérdés, mint a hozzáfűzött első komment iszonyú zavaros, gyakorlatilag érthetetlen zagyvaság, azért megpróbálok válaszolni.


Az orvosi kenőpénz elméletileg bűncselekmény. Gyakorlatilag az utólag adott paraszolvencia elfogadása nem az. Ellenben ha az orvos előre kér jogtalan juttatást, az feltétlenül bűncselekmény - ebben a bírói gyakorlat is következetes.


Az orvos munkájára irányadó, hogy minden esetben kötelező ellátnia olyan személyt, akinek élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van. Kezelés során a lehető legkörültekintőbben kell eljárnia.

A stílusára, a hozzállására és az indulataira viszont nem vonatkoznak jogszabályok. Ez fegyelmi kérdés az intézményen belül - tessék panaszt tenni a munkáltatónál.

2015. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Nah, még egy paranoid beteg! :D

Viccet félretéve, válassz másik dokit. Ennyi.

2015. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Komolyan, ennyire hogy lehettek sötétek?

Kérdeztem valamit erre nézzétek meg mit karmoltatok rá?


Nincs ismerősöm aki segítene ezért kérdeztem...orvos ne válaszoljon vagy aki védi ismeretlenbe...nem délutáni szórakozásként írtam gondolhatjátok...


Mielőtt válaszoltok számoljatok 3-ig, a lényeget ki lehet venni a kérdésből azt hiszem. A többi lényegtelen. Normálisan kérdeztem. Barmokra nem vagyok kíváncsi.

2015. márc. 2. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:
oh jaj, de azért feltételezem, te se gondoltad annyira komolyan azt a nagyszerű következetes bírói gyakorlatot ebben az országban ... nekem volt olyan ügyem h igen közvetlen bizonyíték volt arra h előre zsarolta a beteget, na természetesen foggal-körömmel azon fáradozott az egész bíróság, hogy a frászba tudják kimosni, a bizonyítékot meg semmisnek tekinteni.
2016. jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!