Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan jogszabály,...

Létezik olyan jogszabály, rendelet, előírás, amely kötelezi a társasházakat, hogy a zárva tartott kapun kívül jól láthatóan kifüggesszék a közös képviselő /gondnok/ elérhetőségeit?

Figyelt kérdés

#közös-képviselő-elérhetőségének-nyilvánossá-tétele
2015. febr. 18. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

(Szerintem nem is lenne indokolt.)

2015. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van is, akkor itt megtalálod:

[link]

2015. febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2015-02-19 07:28:

Nem a Társasházi Törvény alá eső – inkább, illetve talán igazgatásrendészeti - kérdésről van szó! (Elvben léteznek még 100 százalékban önkormányzati tulajdonú, többlakásos házak is, amelyeket nem minősítettek át társasházzá, de a kaput ott is, éjjel-nappal zárva tartják.)


Megvetem a szóf*sást, de kénytelen vagyok elmagyarázni:

° Az OTP számlaleveleket pár hónap óta nem a M. Kir. Posta hozza házhoz, hanem saját kézbesítőjük (Saját alkalmazott-e fővállalkozó vagy alvállalkozó, erre a válaszadást, kérésemre, megtagadták.)

° Második hónapja nem kaptam számlalevelet, és a házban még egy-két lakó!!!!!!!

° Sokadik bejelentésemre megjelent valaki - az, hogy az OTP embere volt-e vagy az alvállalkozóé, nem derült ki, mert nem igazolta magát -, aki segítség helyett

- először arra hivatkozott, hogy felcsengetésre a kézbesítőt nyilván nem engedtem be (Primitív felfogás /illetve kifogás/, mert például a M. Kir. Posta kézbesítője és az én munkaidőm is egybeesik, de Ő legálisan rendelkezik kulccsal, illetve kapukóddal, továbbá nem csak én kapok OTP számlalevelet!),

- ezt azzal fejelte meg, hogy én követtem el vétséget - és kizárólag engem terhel felelősség - azzal, hogy a ház bejáratánál nincs kifüggesztve a közös képviselő elérhetősége, „pedig rendelet írja elő – így a „hölgy” -, hogy biztosítani kell a házba történő szabad bejutást..."


Így már világos?


Itt jegyzem meg, hogy nagy f*** lehet az a kézbesítő is, mert ide minden szórólapterjesztő és privát hirdető bejut. (Valószínűleg a lágyszívű lakók engedik be.)

Csak neki nem sikerült?

2015. febr. 19. 16:18
 4/4 anonim válasza:

Nem.


A közös képviselő elérhetőségeit csak a tulajdonosnak kell megadni.

2015. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!