Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol találok olyan jogszabályt,...

Hol találok olyan jogszabályt, ami alapján a kozmetikusok illegálisan szurkálnak injekciókat a paciensekbe?

Figyelt kérdés
Tudtommal csak orvosok juttathatnak be anyagot injekción keresztül a testbe, mégis sok kozmetikus végez pl. mezoterápiát és ha félreszúr, az akár életveszélyes is lehet.

2015. febr. 28. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Monnyuk ez marhaság, mert akkor egy cukorbeteg nem adhatná be magának az inzulint.
2015. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

"Tudtommal csak orvosok juttathatnak be anyagot injekción keresztül a testbe"


Rosszul tudod! Bárki beadhat, aki megfelelő tudással rendelkezik hozzá.

A vénás injekció már más kérdés, ahhoz már szakápolói képesítés kell minimum, de orvosi ahhoz sem.

2015. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A mezoterápiát kétféle hosszúságú tűvel lehet végezni; a kozmetikusok CSAK a rövidebb fajtával végezhetik. A hosszabb fajtát CSAK orvosok (bőrgyógyászok) használhatják.

2. A mezoterápia során ejtett apró tűszúrások mikrosebeket ejtenek a bőr FELSŐ rétegén, így juttatják be a hatóanyagokat. Az alsóbb bőrrétegeket nem érik el a pici tűk, plusz szerintem még azokban sem lehetne úgy "félreszúrni", hogy az életveszélyes legyen.

(Amúgy sem tudom igazán értelmezni, hogy érted, hogy "félreszúr"; egy megadott felületen/területen görgeti a kozmetikus azt a hengert vagy mit, arcon/homlokon, a szemkörnyéken viszont nem.)

2015. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor a tetoválók? Ekkora hülyeséget!
2015. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4es, ekkora hülyét mint te... mert a tetoválósok centis injekciókat döfködnek a húsodba? Én konkrétan injekcióról beszéltem, de így már értem, nem tűről, köszönöm 3mas a válaszodat.
2015. febr. 28. 21:18
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1., 2. és 4. Ti beszéltek hülyeségeket: "Az Aqualyx (epesav, amit mezoterápiában kozmetikusok is használnak) injekciókat kizárólag képzett, az eljárásban jártas orvos adhatja be a pácienseknek."

[link]

2015. febr. 28. 21:24
 7/9 A kérdező kommentje:

"A zsírbontó kezelés hámon áthatoló, injekciós vagy kanültechnikát igényel, kizárólag orvos végezheti! Az Aqualyx injekciókat mindezek fölött csak speciálisan képzett, az eljárásban jártas orvos adhatja be a pácienseknek."

[link]

2015. febr. 28. 21:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Amit Berta Wooster (3.) kommentelő írt, arról nem tudtam, de így már (az ő kommentje után) érthető: amit a kozmetikusok adnak be, az közel sem olyan hatásos, inkább olyan mint a légyfing, mivel nem is adják be mélyebb rétegekbe, így nem is jelenteném fel őket (minek?).
2015. márc. 1. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban nem annyira hatásos, mivel nem tudják olyan mélyre eljuttatni a hatóanyagokat. De teljesen hatástalannak sem mondanám, hiszen mélyebbre jutnak a hatóanyagok, mintha csak a bőr felületére rákennék.

A YouTube-on is vannak mezoterápiás videók, random választottam egyet:

https://www.youtube.com/watch?v=XatMP4me3oM

A legelején amit látsz, az egy bőrcsiszoló, ezzel távolítja el a kozmetikus a legfelső, elhalt részeket. (Sokkal hatékonyabb, mint az otthoni arcradírozás.)

Aztán kb. 0:50-től láthatod a folyamatot: egy kis görgőszerűséget mozgat a páciens arcán, ez a dermaroller, sok-sok tűvel, ezzel ejti a mikrosebeket. Ha megfigyeled, időnként egy fecskendőből hatóanyagot fecskendez a kezelendő felületre; de abban vagy nincs tű, vagy ha van is, nem szúrja be a bőr alá.

A legvégén van egy rész, ahol egy nagyon pici tűvel beleszúr a hölgy tokájába; erről a kezelésfajtáról nem tudok nyilatkozni, ezt nem ismerem. De szépségszalonok honlapján találtam leírást erről a zsírbontós cuccról is.

2015. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!