Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha a munkálltatóm...

Mit tehetek ha a munkálltatóm törvénybe ütközően dolgoztat?

Figyelt kérdés
A munka ideje 16 órával halajda meg azt amennyit egy ember egy héten dolgozhat. Nagyon fáradt vagyok, egyfolytában hajtanak mint az állatokat, napi szinten ordítanak veled apró pénzért. Egyszerűen már nem bírom tovább idegekkel, minden nap sírva megyek munkába.
2015. márc. 5. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Például otthagyhatod őket és nem mész be dolgozni (ha nem teheted meg, mert elrabolták a családodat és fegyvert tartanak a fejükhöz, akkor pedig jelentsd a rendőrségen, mert az már bűncselekmény).
2015. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az egyetlen, ha senki nem menne be akkor az más szituáció lenne, de így egyedül fölösleges.
2015. márc. 5. 09:10
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szóval többen is fedezitek a munkáltató törvénysértését.

Ahelyett, hogy feljelentenétek, együtt még esélyetek is lenne egy alapos kártérítésre.

De persze magyar dolgozóktól összefogásra számítani teljesen felesleges. Ezt használja ki a munkáltató is.


Azt kérdezed, mit tehetsz?

Alapvetően több lehetőséged van:

1. Felbiztatod a többieket, hogy együtt jelentsétek fel a munkaadót. Ő kap egy hatalmas bírságot (bár ha vannak jó ismeretségei, még meg is úszhatja a dolgot), titeket meg valószínűleg elbocsát. Majd felvesz másokat, és velük is ugyanezt fogja csinálni.

2. Feljelented. Valószínűleg kirúgnak, a többi munkavállaló még azt is letagadja, hogy ismert téged, és határozottan fogják állítani, hogy az az aranyos kedves munkáltató épphogy csak a törvényes munkaidőben foglalkoztat mindenkit.

3. Otthagyod, és keresel másik munkahelyet. Nem biztos, hogy találsz, és ha találsz is, lehet hogy ott is ugyanígy jársz majd. Semmire nincs garancia.

4. Tűröd tovább, és panaszkodsz nekünk. Mi szívesen elolvassuk a panaszaidat, de megoldani helyetted nem tudjuk. Viszont nagyon együttérzők tudunk lenni.


Kb. ennyi lehetőséged van (nem sok). Gondold végig, és válassz közülük.

2015. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg ( mivel ismerem a munkatársaim) a 4. opció van kilátásban!!!
2015. márc. 5. 09:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól le lett írva 4 pontban a lehetőségeid. Te azt mondod, hogy a 4-es pont van érvényben vagyis tűrsz tovább. Akkor mi a kérdés? Akkor miért panaszkodsz? Végül is amit a főnök megengedhet magának azt azért engedheti meg, mert pontosan tudja, hogy a beosztottjai szó nélkül megcsinálnak neki mindent.

Pár évvel ezelőtt dolgoztam egy kis cégnél. Olyan 50-en dolgoztunk ott. A főnök amellett, hogy hajtott minket, kijelentette, hogy nincs smemi szünet, se reggeli se ebéd szünet. Így reggel 7-től este 6-ig dolgozz úgy, hogy ne egyél. Volt, hogy majdnem összeestem mert olyan éhes voltam. Én szóvá tettem, hogy ez nem jó így, hiszen a törvény előírja a kötelező ebédszünetet. Tájékoztattam, hogy egyszer valaki annyira éhes lesz, hogy összefog esni, és ráesik a gépre, baleset lesz. A válasz az volt.

- Lehet ám menet közben bekapni valami ha éhes vagy.

Na itt rágtam be. Nem vagyok egy tervezgetős ember, nem is igazán emelem fel a hangomat, hogy mások kövessenek (inkább én követek másokat ha van kit) de akkor odamentem mindenkihez, hogy megkérdezem, szerintük ez így normális? Elmondtam, hogy végül is azért engedi meg magának a főnök mert senki nem emelt panaszt. Kiderült, hogy mindenkinek elege van abból, hogy nem ehetnek, hajtják őket, és volt egy gépmester aki másnap fogta, leállította a gépét reggel 10-kor, majd hangosan elkiáltotta magát, hogy : Na első szünet REGGELI!. MAjd délben ugyanúgy leállt, hogy ebéd! sőt leállt cigiszünetre is. Még a reggelinél csak pár ember de az ebédnél mindenki leállt. A főnök őrjöngött, a gépmestert ki akarta rúgni, de az egyik nő kijelentette, hogy ha kimeri rúgni, és a következő nap nem dolgozik a gépmester mind a 49 ember aki ott dolgozik, reggel hazamegy, és senki nem veszi fel a munkát. Nem rúgta ki. Onnantól kezdve volt szünet.


Szóval a változásokat akartok álljatok ki egymás mellett. 1-2 embert még kirúg a főnök, de ha 30-50-60 ember egyszerre nem veszi fel a munkát akkor már bajban van a főnök is. Főleg ha határidős munkája van amivel nagyon sok pénzt bukik ha késik vele.

2015. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egymagad semmit. A feljelentés nem működik, mert a hatalom és nem az ésszerűség diktál. Tudomásul kell venni, ha a normális önkontroll nem működik (és itt régóta nem működik), akkor csak az erő érvényesül. Erő alatt nem fizikai erőt értek, hanem annak minden változatát a furfangtól a nagyobb tudáson és ötleteken át az együttműködésig. Főleg az utóbbi eredményes. De az a legnehezebb. Működik az oszd meg és uralkodj elve. Ha azt megtöröd, már kezdesz nyerésre állni. De nem rövidtávon.
2015. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szomorú, de sajnos a #3-nak igaza van.
2015. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy nemrégen megtörtént esetben, ahol a munkáltató konkrétan meg akarta lopni a két alkalmazottját, még ott sem voltak képesek rendesen összefogni. Kettő átkozott ember... Akkor mit várnánk egy egész üzemnyitől?


Szerintem irány a munkaügyi felügyelőség, egyedül (első körben). A közelben például történt egy multinál két esetben is, hogy nem engedték ki WC-re a delikvenst és az konkrétan befosott. Beperelte őket és milliókat kapott kártérítésként. Pedig ott ezrek dolgoznak.

2015. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Komplikato ***** válasza:

Melyik országban? Mert Magyarországon esélyed sincs, nyilván a túlélési adó megfizetése után az illetékes szerveknek az életben nem találnának semmit, ahogy errefelé szokás. Különben nem lehetnének nagy cégek, akik nem fizetik a túlórát és kirúgnak ha csak egy nap szabit vagy betegszabit kiveszel.


A másik válaszoló meg melyik országban él? Kilépni csak akkor szabad erre felé, ha van másik 100%-ra biztos melóhely. ha nincs, akkor lehet évekig nem lesz melód.

2015. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!