Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak, ha valakit egy cég "szürkén" dolgoztat (mind a munkaadó, mind a munkavállaló szempontjából)?

Figyelt kérdés
Ha az ember tudomására jut egy ilyen eset, van-e feljelentési kötelezettsége? Ha igen, lehet-e névtelenül?
2011. ápr. 13. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem egy multi cég foglalkoztat szürkén több száz társammal egyetemben. Az előnye a cég részéről a megspórolt járulékok, a miénkről a magasabb fizetés (bár mostanában már ez se igaz).

A legnagyobb hátránya az, hogy ha betegállományba kerülök, akkor csak a hivatalosan bejelentett fizetés alapján kapok kb. havi 42000 Ft-ot, ami a szürke pénzem kb. 1/4-e! Olyankor havonta bukunk 80-100 ezer forintot!

2011. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valamint a nyugdíjad se nő
2011. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint félreérthető volt a kérdésem. Nem erre gondoltam, hanem az adócsalás és lebukás következményeire.
2011. ápr. 13. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a cég tiszta jogilag, csak mi bukhatunk és akkor jól megfingatnak!

Már 15 éve így dolgozunk, és még nem volt gond.

2011. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Fel is kell jelenteni. Ha én befizetem a cégvezetőként szerzett nem kis jövedelmem után járó 200 ezer forintos adót, és az embereim majdnem nettó 300 ezer forintos keresetük után is, mert nem minden nagyvállalat teheti meg hogy csaljon, akkor a tisztesség védelmében igenis a körmükre kell nézni az ilyen vállalatoknak. Az adócsalások hátráltatják leginkább az országot, akár kicsi akár nagy, de remélem a Fidesz kicsit majd odacsap most.
2011. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nincs következménye. Fidesz kormány van.
2011. ápr. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!