Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemély indíthat-e...

Fresco kérdése:

Magánszemély indíthat-e felszámolási eljárást Kft ellen, ha az bírósági ítéleten alapuló tartozását felszólításra sem fizeti meg?

Figyelt kérdés
Magánszemély felperesként perelt egy Kft-t a tartozása miatt, és a bíróság jogerősen megitélt kamatokkal együtt 4 millió forintot. A Kft több felszólításra sem reagált.

2015. márc. 8. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha a magánszemély egy cégre engedményezi a tartozást, az elindíthatja ?
2015. márc. 8. 12:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagy mit tehet a magánszemély ?
2015. márc. 8. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Keresel egy Bírósági végrehajtót -nem behajtó céget- és kéred a pénz "behajtását".
2015. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom ez a per több szempontból is szerencsétlen (írtam az előző kérdésedhez, azt érdemes elolvasni).


Indíthat egyébként, a Cstv. csak annyit ír, hogy hitelező, semmi egyéb. Viszont a felszámolási eljárásban a jogi képviselet kötelező.

2015. márc. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az, hogy a per szerencsétlen, enyhe kifejezés !

mások okulására:

A kereset alapja egy cégnek szerződés alapján végzett munka ellenértéke (bizományosi értékesítés jutaléka), 10 millió forint.

Az elsőfokú bíróság 4 év után a keresetet elutasította, (saját bevallása szerint nem vett észre egy pontot a szerződésben) és kirótt a felperesre 600.000 forint illetéket és 500.000 forint perköltséget.

A másodfok 2 év alatt a keresetnek helyt adott, de rosszul számolt százalékot, és a már megfizetett jutalék levonásánál rossz számot vett figyelembe, így csak 2,5 millió Ft-ot ítélt meg. A két ítéletre összesen megítélt 1.200.000 forint felperes által fizetendő illetéket, és 600.000 forint perköltséget. (Az alperes is fizet 500.000 forint illetéket).

Az ügyvéddel kapcsolatos problémát már írtam (aki egyébként a tárgyalásra sem jött el, nem küldte meg az ítéletet, és kérésre sem küldött a bíróságra javítási kérelmet)

Az alperes persze nem fizet, a nyugdíjas felperes feje felett pedig ott lóg az illetékfizetés.

2015. márc. 10. 07:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, de a helyzet nem teljesen reménytelen, legalábbis korrigálható:


- Pert lehet indítani az ügyvéd ellen a megbízási szerződésből eredő kötelezettségek megszegése (szerződésszegés) miatt, ezzel visszakövetelhető a megbízási díj.

- Mint azt a másik kérdésnél kifejtettem, bár a vagyoni kárérvényesítés sikere igencsak bizonytalan, de én reális esélyt látok a nem vagyoni károk érvényesítésére, így például a jogorvoslathoz való jog elvonásával fellépő nem vagyoni károk megtérítésére irányuló, személyiségi jog sérelméből fakadó igény érvényesítésére.

- Emellett, annak érdekében, hogy az ügy felgyorsuljon, és az ügyvéddel szemben kialakuljon egy kedvező alkupozíció egyezségre, fegyelmi eljárást kell kezdeményezni a kamaránál (amennyiben nem jön létre az egyezség).

- A céggel szembeni felszámolást mindenképpen meg kell előzze egy kis kutatás annak érdekében, hogy egyébként van-e reális esély arra, hogy a hitelezői igények kielégítést nyernek (cég, illetve az ügyvezető(k) vagyona). Senkit sem biztatnék arra, hogy fejest ugorjon egy olyan felszámolásba (a jogi képviselő díjának, az illetéknek és egyéb díjaknak megfizetését nem sajnálva), amitől eredmény nem várható.


Az elmondottak alapján ennyi biztosan tehető, aztán az ügyhöz képest szerintem akadhatnak még lehetőségek, például büntetőfeljelentés.

2015. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8-hoz:

Köszönöm az ötleteket, megpróbálom.

1, Még egy próba: kértem a Kúriát, hogy helyezze hatályon kívül a határozatát, és bírálja el érdemben a felülvizsgálati eljárást, mivel tudtomon kívül járt le a határidő.

2, A Kft egy nagy olasz cég 100 %-os tulajdona, ügyvezetője az olasz cég igazgatója és tulajdonosa. Azt gondolom, hogy 5 év óta csak arra kell neki a magyar Kft, hogy a nyereséget itt vegye ki. A saját tőke 8 millió Ft, minden évben kimutatnk kis nyereséget.

2015. márc. 10. 11:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem fogja hatályon kívül helyezni, ezt csak a mulasztás igazolásával kapcsolatos eljárásban tehetné meg, de ennek határideje már régen letelt.

2. Ha sikerül megállapítani a felszámolási eljárásban, hogy a vezető tisztségviselő a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzet beálltát követően nem vette figyelembe a hitelezői érdekeket, akkor az ügyvezető felel. Szintúgy, ha a tag korlátolt felelősségével visszaélt, akkor a tag felel. Erre jó esély van akkor, ha az ítélet jogerőre emelkedését követően a tagoknak pl: fizettek osztalékot.

2015. márc. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!