Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 7 hónapig gondoztam egy...

7 hónapig gondoztam egy nénit,24-órában, éjjel nappal, nála laktam, most a végrendelet után mivel én nem szerepelek benne, mennyi gondozási díjat kérhetek a 24 órás szolgálatért? Gondolom bírósági pert kell indítanom az örökösök ellen?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 20:50
 1/9 anonim válasza:
47%
Dehogy indíthatsz. Ha egyszer meghalt, nincs már kit perelned. Az örökös meg psreljen téged mert ingyen laktál ott?
2014. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha csak úgy, szívjóságból tetted, akkor most utólag mehetsz, amerre látsz. Semmi követelésed nem lehet, ha nem volt szerződésetek. Veszett fejsze nyele, kár ügyvédre meg bíróságra költeni.
2014. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy ügyvéddel konzultálj, mert nem biztos, hogy az itteni válaszolok mind a jog kiváló ismerői... ;)
2014. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy állapodtatok meg?
2014. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már voltam a közjegyzőnél és jár a gondozási díj,sok okos,csak azt kérdeztem mennyi járhat.Istenem semmi jogi dolgokhoz nem értetek!!Borzalmas azt hittem itt sokkal okosabb emberek vannak,csalódtam,de nagyot.Na és ez a nagy magabiztosság,ti milyen jogot végeztetek??Minősíthetetlen,ahogy válaszoltok!!Na és ez a lenézés!!
2014. szept. 28. 21:14
 6/9 anonim válasza:
82%
Ez kb olyan mint ha meghalna a hozzátartozód, aztán sorra jönnének hozzád pénzt kérni idegenek, hogy ezt meg azt csinálták neki.
2014. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
létezik szóbeli szerződés szóval lehet perelni, de mivel írásbeli szerződés nincs, ezért aligha jársz sikerrel.
2014. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vannak tanuk és még él!!!Sőt az egész utca a tanúm a rendőrségen is íresbeli jegyzőkönyv van és hangfelvétel,maga a közjegyző is a tanú ami sajna pont az övé,és a szociális otthon!!!Nem a kérdésre válaszoltok,ez itt a nagy baj!!!
2014. szept. 28. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most be vagy jelentve az önkormányzatnál, mint házi ápoló? A néni háziorvosa segítségével bejelenthetitek és egy minimális összeget kaphatsz érte, pár éve legalábbis így volt.

[link]


"Fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy ápolása esetén az ápoló kérelmére – a jogosultsági feltételek megléte esetén – magasabb összegű ápolási díj állapítható meg (2013-ban 38.350 Ft)."


Hogy visszamenőleg megigényelheted-e ezt, arról fogalmam sincs...

2014. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!