Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróság betilthatja a...

A bíróság betilthatja a kutyaugatást?

Figyelt kérdés

[link]


Sajnos, itt az utcában is van egy kutya, ami annyit ugat éjjel, nem lehet tőle aludni.


A bíróság ezek szerint megtilthatja az ugatást?



2015. márc. 8. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon remélem erre nem kerül sor sohasem:D
2015. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
A jegyzőnél kell birtokvédelmi eljárást indítani, de hogy milyen módon tartatják be a dolgot azt nem tudom. Valószínűleg a gazdára bízzák(pl kutyaiskola), és ha nem oldódik meg akkor pénzbüntetés lesz. Vagy nem.
2015. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Tudsz olvasni? "Az Isztriai-félszigeten fekvő Peroj faluban vannak szabályok, amelyeket be kell tartani." Mo a következmények nélküli ország!!!! Itt nyugodtan zavarhatod kutyaugatással akár 100 ember nyugalmát következmények nélkül. (Hivatalosan!!!!) Max csodálkozol ha kutyád egyszer csak mérgezésben kimulik.
2015. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
attól függ, hogy jobb vagy baloldali e a kutya.
2015. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Én ilyen hülyeségről még nem hallottam. Szerintem a legegyszerűbb, ha odamész és megkéred a tulajdonost, hogy csináljon valamit a kutyájával.
2015. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

"odamész és megkéred a tulajdonost"


Hahaha. Ezekkel a tulajdonosokkal szerinte mennyire lehet beszélni? Aki hagyja hogy a kutyája napi 15 órát ugasson, az hidd el, mindenkit le fog fosni magasról. Egy út van, a jegyző. Birtokvédelmi eljárás, bíróság, tanúk. Nem is annyira hosszú folyamat, kb 3 hónap. Aztán jön a pénzbünti. Tovább nem tudom, ez nálunk hatott. DSe biztos van aki tovább megy. De az ilyen parasztokkal ha befizettetsz egy 50.000 körüli összeget, azért észbe kapnak.

2015. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

Hát hogyne. Utána pedig elmagyarázza a kutyáknak, hogy csendben kell lenniük.

Kérdező, a törvények egyelőre emberekre vonatkoznak. Bíróság embereknek szabhat meg dolgokat. Néha hülyeségeket is, de ez a bíró dolga. Meg az is őt minősíti, ha törvényt állatra akar alkalmazni.

2015. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Meg fogsz lepődni. De nem a kutyát ítélik el, és büntetik pénzbírságra. Mert nincs pénze. Van aki felel azért a kutyáért. Hihetetlen, de igaz.
2015. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%
Persze, meg tiltsák be az éjjeli békakuruttyolást a Balaton mellett. Kíváncsi vagyok, hogy ezt, hogy fogják kivitelezni.
2015. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

nekem egy kutyám van, és bent alszik.

De ha nem lenne kutyám, a szomszéd, akit zavar az ugatása, kilopná a szememet.

Így csak addig nyúlt be tüzifáért a kerítésen, amig a kutya nem érte el.

Egyébként annyi az IQ-ja, hogy feddhetetlen polgárnak tartja magát. Főzi feszt apálinkát, úgyhogy hamarosan még a maradék eszét is elissza...

2015. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!