Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aggódnom kellene, mivel...

OlivO kérdése:

Aggódnom kellene, mivel tanúnak hívtak be?

Figyelt kérdés
Ami miatt megijedtem, hogy a papíron az adatok zárt kezelését és személyi védelmet emlegetnek, ha kérem. Ez szabványszöveg, vagy ijesztgetnek, hogy erre szükség lehet?

2015. febr. 25. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem ijesztgetésről van szó, egyszerűen csak felmerült, hogy valamilyen ügyben te láthattál, hallhattál valamit, tudhatsz valamiről. Megkérnek, hogy mondd el, hátha azzal előrébb jutnak. A zárt adatkezelés és a személyi védelem viszont csak maszlag: van, hogy a bíróságon a váróban a gyanúsított népes családjával kell egy padon ülnöd, onnantól kezdve próbáld meg elhinni, hogy nem fogják megjegyezni az arcodat. A rendőrség sem tesz semmit, amíg nem folyik vér az ügyben.
2015. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez igazán remek. Első körben elég írásban nyilatkozni, de később szükség lehet a megjelenésre. Cég ellen nyomoznak, nem személyes ügy, de nem szeretnék bármilyen maffiának keresztbe tenni amikor ártatlanul keveredtem bele. Ráadásul régi ügy, honnan emlékeznék, mit történt évekkel ezelőtt, amikor egy ismeretlennel találkoztam életemben egyszer, hogy vegyek a cégétől valamit? Ennyi erővel ne vegyen semmit az ember vállalkozótól, mert hátha valamit törvénytelent csinál és akkor még engem rángatnak elő.
2015. febr. 25. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Szabványszöveg, a törvény alapján kötelező minden esetben.
2015. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ha szabványszöveg az megnyugtatóbb.

Ha veszélyes ügy lenne, nem nekik kellene hivatalból valakit kirendelni védelemre?

2015. febr. 25. 12:55
 5/10 A kérdező kommentje:
nem tudom, ki pontozgat lefelé, én mindegyik választ hasznosnak találtam
2015. febr. 25. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Jajj, ez az "amíg nem folyik vér..." Ha ez igaz lenne, akkor egyetlen ügyem sem lenne... :)


Kérdező!

Ez szabványszöveg, minden idézésben benne van, és még a kihallgatás elején is megkérdezik, hogy kéred-e az adataid zártan kezelését. Persze, ha valami olyan ügyben hallgatnak ki, hogy valakivel valamikor szerződést kötöttél, akkor semmi értelme, mert az adataid ott vannak a papíron. De ettől függetlenül is kérdeted, hogy lakcím és/vagy telefonszám ne szerepeljen a jegyzőkönyvön.

Az esetek nagyon nagy többségében abszolút nem kell tartani a másik fél retorziójától.

2015. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Írásban kell nyilatkozni egyelőre a távolság miatt, gondolom, jóvá kell hagyni kézzel írva, amit úgyis tudnak. Köszi a megnyugtatást.
2015. febr. 25. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Hivatalból nem kapsz védelmet, kérelemre, indokolt esetben kaphatsz. Egyébként feltehetően a nyomozás során is tettél vallomást, már ott is nyilatkoztatni kellett az adataid zárt kezeléséről, de ezt most is megteheted, írásban is.


Az írásbeli vallomás lehetőségének megadása egyébként arra utal, hogy előreláthatólag nem perdöntő a nyilatkozatod, nem vitatja senki, és nem kell személyesen meghallgatni. Az, hogy beleírják, hogy ettől még lehet, hogy megidéznek, szabványszöveg, ugyancsak kötelező.

2015. febr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell aggódni,ezek a tájékoztatások a szabványszöveghez tartoznak.
2015. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Semmi nem volt eddig, csak ez a levél.
2015. febr. 26. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!