Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem meríti ki a férfiakkal...

Nem meríti ki a férfiakkal szembeni, nemi alapon történő nyílt, hátrányos megkülönböztetés tényállását, hogy a mai napon (nőnap alkalmából) a nők több budapesti és vidéki múzeumba féláron mehettek be?

Figyelt kérdés

[link]


Nőnap ide vagy oda, én mindenfajta hátrányos megkülönböztetés ellen vagyok. Ami az egyik csoportnak kedvezmény, az a másiknak diszkrimináció. Az egész nőnappal sem értek eleve egyet. A nők eleve sokkal előnyösebb helyzetben vannak az élet minden területén és még ezen a napon is őket éltetjük.


Volt már egy bírósági ítélet hasonló ügyben, amelyben kimondták, hogy diszkriminatív, hogy ha egy szórakozóhelyre a nőket ingyen engedik be, a férfiakat viszont nem. Véleményem szerint a kérdésben szereplő dologban is hasonló a helyzet.



2015. márc. 8. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Engedjenek be mindenkit mindenhová ingyen.
2015. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi erővel miért van diákjegy? Az is diszkrimináció.
2015. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A diákjegy nem diszkrimináció, mert az, hogy valaki diák, nem egy veleszületett tulajdonság. Tehát ez esetben a kedvezmény célja, hogy a tanulmányait végző személyt (diákot) támogassa a kedvezményes belépővel. Mindenki maga dönt róla, hogy tanul-e, így arról is, hogy jogosult-e az adott kedvezményre. Ellenben a személy neme egy veleszületett tulajdonság, amin nem lehet változtatni (most a nemváltoztató műtétektől tekintsünk el), és egy kicsit abszurd dolognak tartom, hogy 2015-ben egy bizonyos csoportot egy veleszületett tulajdonság miatt (női nem) kell pozitívan diszkriminálni.
2015. márc. 8. 19:36
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
"én mindenfajta hátrányos megkülönböztetés ellen vagyok" Értjük, világos. Akkor már csak az van hátra, hogy TE valaki legyél és máris odafigyelünk rád. Addig meg ÉLJENEK A NÖK, és évente egyszer, egy napon mehessenek fél áron muzeumba! Lányok, asszonyok: kézcsokom!
2015. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Igazából a poén az, hogy igazad is van, kérdező. Ez valóban nemek szerinti megkülönböztetés. Az már más kérdés, hogy most mivel a gyengébbik nem van pozitívan megkülönböztetve, ezért egy paraszt vagy, ha szóvá mered tenni.


Én sem tehetek róla, hogy férfinak születtem, kikérem magamnak. Legközelebb mi lesz? A Svédek is ingyen mehetnek be a múzeumba, csak a származásuk miatt?

2015. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

"A nők eleve sokkal előnyösebb helyzetben vannak az élet minden területén"


Azonos munkáért, azonos végzettséggel kevesebb bért kapnak.

A munka mellett a házimunka nagyobb hányada is az ő reszortjuk.

Kevésbé tudnak érvényesülni bizonyos területeken, pl. alig van női képviselő, vállalati vezető.

Ugyanolyan műtétek után gyakori, hogy a nő csak nyugtatót kap, a férfi pedig fájdalomcsillapítót; hisz a nők jobban tűrik a fájdalmat.

stb.


Attól, hogy neked valamiért kisebbségi érzéseid vannak a nőkkel szemben, sajnos a valóságban nem nekik áll a zászló.

2015. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Azonos munkáért, azonos végzettséggel kevesebb bért kapnak."

Hol van ez törvénybe foglalva, hogy kevesebb bér jár nekik? És hány olyan álláshirdetést látsz, hogy kizárólag női munkatársat keresnek? Mert én szinte csak ilyet látok, olyat, hogy kizárólag férfi kollegát kerenek, olyan hirdetést még nem láttam.


"A munka mellett a házimunka nagyobb hányada is az ő reszortjuk."

Mi az, hogy az ő reszortjuk? Lehet, hogy előző évszázadban így volt, de fejlettebb helyeken megosztják a házimunkát is. Attól, hogy valaki a múltban él, még nem kell egy veleszületett tulajdonság miatt éltetni valakit.


Kevésbé tudnak érvényesülni bizonyos területeken, pl. alig van női képviselő, vállalati vezető."

Miért nem jelöltetik magukat többen képviselőnek? Vállalati vezetőből is egyre több van. Nem értek egyet ezzel az állítással.


"Ugyanolyan műtétek után gyakori, hogy a nő csak nyugtatót kap, a férfi pedig fájdalomcsillapítót; hisz a nők jobban tűrik a fájdalmat."

Erről még nem hallottam, de nem tartom valószínűnek, hogy a műtétek leírásánál különbséget tennének a fájdalomcsillapítás területén.


"Attól, hogy neked valamiért kisebbségi érzéseid vannak a nőkkel szemben, sajnos a valóságban nem nekik áll a zászló."

Nekem nincs kisebbségi komplexusom, csupán:

- számos munkahelyre csak nőket vesznek fel (a legtöbb helyen ezt nyíltan meg is jelenítik a hirdetésekben),

- sok helyre a nők még ma is ingyen vagy kedvezménnyel mehetnek be,

- csak a nők ellen elkövetett erőszakról esik szó a hírekben, a nők által elkövetettekről sohasem,

- a nők elmehetnek 40 év munkaviszony után nyugdíjba, a férfiak nem,

- a nőkkel szemben íratlan társadalmi etikai szabályok vannak érvényben (pl. ajtóban előre engedés),

- válópernél a legtöbb esetben a nőé marad a közösen szerzett vagyon.

2015. márc. 8. 20:29
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Senki nem kötelez rá, hogy ünnepeld a nőnapot. Ha ennyire fáj Neked a múzeumbelépő, add meg a címed és kapsz egyet rád (is) férne egy kis kultúra:'
2015. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

"Mindenki maga dönt róla, hogy tanul-e, így arról is, hogy jogosult-e az adott kedvezményre."


Mellé. 16 éves korig tankötelezettség van, tehát senki nem döntheti el, tanul-e vagy sem; kötelező, és kész. Ezzel pedig jogosulttá válik bizonyos kedvezményekre (pl. utazás, múzeumok, állatkert stb.) És nem csak évente egyszer, hanem akár minden nap...


Ellenben pl. az anyaság abszolút egyéni döntés, nem kötelező, és nem is "veleszületett tulajdonság", hogy a te kifejezéseddel éljek. Az anyák napja ellen is van kifogásod? (Igen válasz esetén további kérdések: Mit szól mindehhez az édesanyád? Milyen a kapcsolatod vele? - Minderre nem kötelező nyilvánosan válaszolni, csak gondold át.)


Az állítólagos "előnyösebb helyzet"-re pedig már reagált egy másik válaszoló, jól le is pontoztátok érte, mintha az helyettesítené az érveket, pfff...


Ui.: Ma pihentem és dolgoztam. Nem voltam múzeumban. :P

2015. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
9: Oltárit csúsztatsz. Most a nőnapról van szó és nem az anyák napjáról. Azt teljesen más tészta.
2015. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!