Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Igazságügyi Szolgálat...

Az Igazságügyi Szolgálat által kirendelt ingyenes ügyvéd tényleg frászt se ér?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy a hanyagságot meg trehányságot megtapasztaltam már tőlük, de legutóbb még megdöbbentőbb dolgot vágtak a szemembe:

Ilyet szól a főfőfő akárki nőszemély, hogy "jaj hát nem kell oda ügyvéd, azért van a bíró, hogy az majd eldönti, hogy megtörtént-e és úgy történt-e, ezen egy ügyvéd nem tud változtatni semmit, teljesen feleslegesen lenne ott".


Ja gyorsan jelzem h áldozati oldalról vagyok és így akarnék ügyvédet, de szal tényleg kb ezt a hozzáállást kaphatom mindegyiktől vagy létezik köztük azért lelkiismeretesebb is?


2015. márc. 9. 00:05
 1/9 tomala ***** válasza:
100%

Létezik.

De csodát azért ne várj, 4000 Ft óradíjért, amit viszont akkor is megkapnak, ha szarul végzik a munkájukat.

2015. márc. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan annyit ér mint bármely más ügyvéd. Azt aztán már döntsd el te magadban, hogy eleve az ügyvédi foglalkozás szart sem ér, vagy pedig ugyanolyan jó-e a többi is.
2015. márc. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

elsőnek: igen, tehát ezt tapasztalom sajnos.


másodiknak: na ez aztán egy igen jó jogfilozófiai kérdés is egyben, hogy a mai magyarországon mennyit is ér egy ügyvéd ... ebben teljesen egyetértünk. ahogy az se kérdés, hogy szakadéknyi minőségi különbségek vannak az egyes ügyvédek között, amit bizony még laikus is képes megállapítani (na ez a legdurvább része ugye).

2015. márc. 9. 11:04
 4/9 A kérdező kommentje:

tomala:

Akkor milyen megoldást javasolnál egy olyan embernek, aki kénytelen pereskedni sajnos, viszont nulla forintja van? Van ötleted?

2015. márc. 9. 11:23
 5/9 tomala ***** válasza:

Nincs ötletem, azon kívül, hogy reménykedni kell, hogy egy lelkiismeretes és nem rossz tudású ügyvédet osztanak az emberre.

Esetleg össze kell barátkozni ügyvédekkel.


Ha pénzre megy a per, akkor esetleg lehet olyan alkut kötni az ügyvéddel, hogy ha nyer, kap egy jelentős százalékot (tehát a normál sikerdíjnál jóval nagyobbat) belőle, de amúgy nem kap mást. De ebbe is csak akkor fognak belemenni, ha tényleg nagy részt ajánlasz, és az esély is nagy a nyerésre.

2015. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát igen, én igazából az egész elperelt összeget is átadnám neki sikerdíjként, és pedig elég egyértelműen megállapítható az igazam sztem. de még így se találok sajnos. és nem beszélve arról, amit te is írtál, azaz hogy "jó tudású" ... mert aztán legutóbb is olyat kaptam aki ugyan nagy nehezen összevágott mindent, de a bíróság vissza is adta, mondván úgy ..ar az egész ahogy van, és nem hitték el h ügyvéd írta ...
2015. márc. 11. 16:06
 7/9 FüligJimmy88 válasza:
Sajnos manapság nem azon múlik egy per kimenetele, hogy ki a bűnös és ki az áldozat, hanem azon, hogy kinek milyen jó az ügyvédje... Mindenesetre nem árt, ha egyrészt alaposan felkészülsz te magad is, és nem támaszkodsz 100%-ban az ügyvéded képességeire (net.jogtar.hu), másrészt határozott a kiállásod: a bíró is ember, és ha tudat alatt is, de a szimpátia befolyásolhatja a döntését.
2015. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, teljesen egyetértek, csak tudod akkor van a nagy gond, amikor tök mindegy bármilyen esetleges tudás és szimpátia, mert előre lezsírozott ügyről van szó. undorító tudom, na meg ilyet ki se szabad mondani, mert "nyilván" nálunk ilyen nincs, na ehhez képest vajon miért születik pl más jegyzőkönyv, mint ami elhangzott? és stb stb ... visszaélések sorozata.
2015. márc. 20. 09:34
 9/9 FüligJimmy88 válasza:
Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom, lehet kérni másik bírót, ha felmerül az elfogultság gyanúja.
2015. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!