Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A házasságkötés előtt 2 db...

A házasságkötés előtt 2 db ingatlannal rendelkeztem. A házasságkötés után a 2 db ingatlant eladtam, a befolyt összegből vásároltam egy lakást a nevemre, ahol már 5 éve élünk. Válás esetén hogyan osztozunk az ingatlanon a párommal?

Figyelt kérdés
válás házasság ingatlan vagyonmegosztás különvagyon
2015. márc. 11. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha tudod igazolni h a te házasság előtt szerzet magánvagyonodból lett véve a lakás akkor sehogy

az még mindig a te különvagyonod marad


pl ha volt egy 3 és egy 4 millás lakásod eladtad és vettél egy max 7 millást akkor az a lakás jog szerint a tied


de ha egy 8 millás lakást vettél akkor a különbözet fele a másiké azaz 500e adsz neki vagy részarányosan tulajdonrészt


ha a lakásban amit vettél volt értéknövelő beruházás (itt nem egy tisztasági festésre gondolok) akkor annak a beruházásnak a fele is neki jár !

2015. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az eladott ingatlanik különvagyonnak számítanak, az eladásukból befolyt összeg úgyszintén.

Az ebböl az összegböl vett ingatlan továbbra is különvagyonnak számít az eladott ingatlanok értékének megfelelö mértékben.

Viszont ha ezt a lakást a házasság alatt renováltattad - és ezt már az eladott ingatlanokért kapott pénzböl, akkor a felújítási költségek közös szerzemény, ennek a fele értéke jár a másik félnek.

2015. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 11. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták. Nálunk is hasonló volt a helyzet, volt egy lakásom házasság előtt, házasság alatt eladtam és hitelt vettünk fel, abból vettünk nagyobbat, a lakás az én nevemen volt teljesen. Ami az exnek járt, az a már kifizetett hitel (nem a teljes!) fele, tehát az ingatlan a különvagyonom maradt. Járt volna még ha lett volna felújítás..
2015. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!