Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek mi a véleménye a vasárna...

Kinek mi a véleménye a vasárnapi, nyitvatartásrol? Szerintem hülyeség!

Figyelt kérdés
Azert hülyeség mert,sok ember csak hétvégén ér rà dolgozni,meg nagyon sok munkahely tönkre megy!

2015. márc. 12. 14:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%
Itthon akkor is rendezetlen csóriság meg szélhámosság volna ha minden be lenne fizetve és nem lenne államadósság . Több hazai és külföldi szakember megmondta , nincs eltérés a keleti vagy európai és nyugati gépkezelő munkás termelése között . A bért mesterségesen lenyomva tarják és érdek földönfutóvá tenni akit lehet . A tőkés a stexet befelé kedveli kiadni nem , vannak kevés kivételek de jelentéktelen hányadban .
2015. márc. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 TamásTóth ***** válasza:
100%

11-es légyszives jelölj meg forrást, ahol ezt állítják, hogy direkt vannak elnyomva a bérek, köszönöm


1: A termelékenysége M.O-nak jóval alacsonyabb mint azokban az országokban ahol jobbak a bérek.

2: Nincsenek erős szakszervezetek, a jelenleg elfogadott közgazdasági tétel szerint a szakszervezetek erőségétől függő a bér alakulása az egyes ágazatokban/országokban (persze nem figyelmen kivül hagyva a termelékenységet).


Tehát mivel szakszervezetek nincsenek/gyengék M.O-n ÉS a termelékenységünk se a legjobb, ezért nem lesznek nyugati bérek.


"Erre szoktak azzal jönni, hogy de nyugati árak vannak!"


Arra , hogy nyugati árak vannak azt tudom mondani, hogy a szabadkereskedelem (mert az van) azoknak a termékeknek az árát, amik mozgathatóak a világpiaci ár fele tolja. Ezért van az hogy nem sok különbség van ha itt M.O-n akarsz venni 1 kg sajtot vagy NémetO-ban.


A nem mozgatható áruk ára különbözik, mivel a szabadkereskedelem erre nincs hatással (értsd ha valaki egy étteremben jobbat azonos áron vagy olcsobbat azonos minöségért add, akkor se fog az ember Németországra menni ebédelni minden nap (mert nicns rá lehetősége) Ezért van az, hogy a szolgáltatóiparban lévő árak M.O-n jóval elmaradnak a nyugatiaktól.(Hotel,nyaralás,wellness,éttermek, stb) A lakás árak is ezért jóval alacsonyabbak itt például.


Ajánlom a következő cikk elolvasását:

[link]

2015. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Aha persze,étterem,szinhàz :) Sok embernek még kenyérre sincs pénze,nem hiszem akik eddig nem mentek el,csalàddal szinhàzba most elfognak :)
2015. márc. 12. 14:52
 14/20 TamásTóth ***** válasza:
100%

Én a 11-esre válaszoltam, nem a kérdésre.


A kérdésre pedig a válaszom az, hogy szerintem se kéne bezárniuk a boltoknak vasárnap, mivel közgazdaságilag negatív következményei lesznek.


Az, hogy sok embernek nincs pénze kenyérre se még nem teszi kevésbé igazzá azt, hogy a szolgáltatások jóval olcsóbbak itt mint Nyugaton.


Ettől függetlenül, én ellenzem a boltok bezárását, ez csak egy kis kitérő volt a 11-es mondataira reagálva. (hogy miért ilyen a helyzet M.O-n)

2015. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak az a furcsa, hogy a vasárnapi zárvatartás támogatói pl. CBA is nyitva volt vasárnap. Ők sem voltak hülyék, hogy bezárjanak és elbukják a vásárlókat. Szóval ez csak képmutatás, hogy milyen keresztények vagyunk.
2015. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kártékony és felesleges emberek kártékony és felesleges törvényeket hoznak. Ennyi.
2015. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Annyit tudok, hogy k"rva szar az, mikor a család otthon van, kivéve az egyik tagját, aki éppen dolgozik. Vannak olyan bolttípusok, amik bezárásával nem értek egyet, például a ruhaboltok és társaik, tehát, ahova "szórakozni" járnak az emberek, de könyörgöm, egy élelmiszerbolt minek legyen nyitva vasárnap? Aki képtelen bevásárolni a hét 6 napján, az haljon éhen, mást nem tudok mondani. Azt meg el se kezdje senki, hogy "de van, aki egész héten dolgozik", mert talán van az egész országban 3 olyan család, ahol az összes tag H-V 8-22-ig gályázik. Legyen egy fix szabadnap kvázi mindenkinek, és kész.
2015. márc. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 LazyJones ***** válasza:
17es: egyedül élek. Szóval akkor csak két, hozzám hasonló ember van az országban, aki h-sz dolgozik, és max a kutyát/macskát tudná elküldeni maga helyett a boltba? Mi lenne, ha a fejetekben lebegő szürke trutyit mondjuk megpróbálnátok néha használni?
2015. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hm...a boltot kiválthatja a színház?

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy most nem az "A" nevű ruhaboltba megyünk, hanem oda, ami 3 utcával arrébb van.


Ha én boltba megyek (ahol kaják vannak és nem pl. cipők) azért megyek, mert kell a kaja. És nem azért, mert színházban akarom megnézni a legújabb drámát, vagy megnézni egy feliratos filmet, vagy nem azért, hogy hátamon utazótáskával és kezemben sétabottal másszam a hegyet.

Azért megyek be,mert kell a kaja. Ha meg nincs megfelelő nekem, akkor úgy jártam.

2015. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért nem örülök, hogy a Fidesz lecsökkentette a minimális műszakpótlékot, beleértve a délutáni és éjszakai pótlékok mértékét, sávokat.


Az össz. bevétel nem emelkedett annyit, mint amennyire hangzatos.

2021. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!