Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy értesítőt, hogy...

Kaptam egy értesítőt, hogy ajánlott levelem jött a BKV Zrt-től. Ezzel csak az a gond, hogy nem Budapesten lakom, és az elmúlt 5 évben nem is jártam ott, valamint sosem utaztam jegy nélkül. Mégis mi lehet benne? Lehet valami átverés?

Figyelt kérdés
A levelet nem tervezem átvenni, de érdekelne, hogy a büntetésen kívül (amit nincs miért kiszabni) lehet-e benne más. Valaki esetleg bediktálhatta az adataimat, akit elkaptak jegy nélkül?

2015. márc. 16. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, vagy csak úgy random zsarol a BKV, én azt is kinézem belőlük.
2015. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vedd át, hiszen egy bírság csak növekszik, és a félreértések elkerülésére sincs korlátlan határidő!
2015. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A büntetések évek óta a BKK-nál vannak, és akkor sem ajánlott levélként ment ki.


Emelett, a 2. kézbesítéstől az ajánlott levél "kézbesítettnek" minősül, tehát olyan, mintha átvetted volna.


Mindenféleképp jobban jársz, ha átveszed.

2015. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Átveszem, de előre szólok, nem veszek nekik új buszokat.
2015. márc. 16. 19:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Nahát, ez érdekes! Mi is épp ma kaptunk.Büntetés, de az eredete nincs megjelölve, mikor, miért keletkezett, csak fizessünk huszon valahány ezer ft-ot.Kíváncsi, vagyok, másoknak is küldtek-e a napokban borravaló behajtó levelet?!
2015. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Sosem hagytál el személyit vagy diákigazolványt?
2015. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Sosem hagytál el személyit vagy diákigazolványt?"


Nem.


Ötös, ha ez is valami fizetős, akkor írok neked, többen hamarabb el lehet őket küldeni a...

2015. márc. 16. 21:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Pár éve az itt említett illető végigszpemmelte az országot a fenyegető jogi dumás levelével, Ha valaki bedőlt és fizett, talált pénz volt nekik. Bár akkor csak simán bedobálták a ládákba, hogy a tiéd tértivevényes, ez már komolyabb szakmunkát jelez.

2015. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Átvettem, szép nagy összeget kellene fizetnem. Az érdekes, hogy ha jogos büntetések lennének, akkor is mind elévült volna.
2015. márc. 17. 14:48
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Na, most gyanút keltett bennem egy hozzászólás...

Amit én kaptam, nem tértivevényes, van rajta iktatószám,hivatkozási szám, számlaszám, ahová a potyapénzt várják, meg apám kínja,meg egy részletfizetés kérelemhez nyomtatvány, de semmi saját kezű aláírás, pecsét vagy valami, tehát elvileg lehet az egész fénymásolt kamu is, hiba küldtek csekket számlaszámmal.És természetesen ha nem fizetem be a 24000 Ft-os állítólagos pótdíj tartozást, akkor végrehajtóval fenyegetnek.Elmehetnek a bús anyjukba.

Fogom ezt a tetves levelet és elviszem valami hivatalba, csak most mit gondoltok, hová mehetek vele? Fogyasztóvédelem? Vagy békéltető testülethez? Vagy írjak vissza, hogy nem fogadom el a követelést? Amúgy ha esetleg valami csoda folytán jogos lenne a büntetés, akkor sem fogadom el addig, amíg bizonyítékot nem adnak, dokumentumot az aláírásommal aznapról, amikor az állítólagos pótdíj mulasztás történt.Valami nyoma valahol kell legyen és amíg azt nem látom, addig akár kamu is lehet.

2015. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!