Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az országúton kocsival...

Ha az országúton kocsival elütök egy nagyobb vadat (őz, szarvas) aminek következtében a kocsim is tropára megy és az állat is elpusztul tényleg még nekem kell a vadásztársaságnak tejelnem az elpusztult vad miatt?

Figyelt kérdés
Abban az esetben ha Cascóm sincs az én anyagi káromat is magamnak kell rendezni? Elég furcsa egy eljárás ha így van. Miért nem a vadásztársaságok felelnek a vadjaikért? Az ember esze megáll...
2010. febr. 16. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert az nem a vadásztársaság vadja, hanem egy vadon élő, szabad állat. A vadásztársaságnak az a dolga, hogy a vadon élő állatoknak a megfelelő életminőséget biztosítsa. Értsük itt azt, hogy ha télen nincs ennivaló, akkor biztosítja, ha nagy vad tizedeli az állományt akkor levadásszák, biztosítsa a körülményeket a populáció szaporodásához, illetve a tülszaporodást megakadájozza. Akkor vállálhat felelőséget, ha a vad egy zárt területről szabadult ki és okozott kárt, mert az valóban az ő gondjuk.


Te meg miért nem figyelted, hogy va e kint vadra figyelmeztető tábal és vezettél a körülményeknek megfelelően. Ha egy faág leesik egy vihar után a kocsidra és tönkreteszi azt az erdészeken vered le?

2010. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha be tudod bizonyítani hogy pont akkor vadhajtás volt a közelben, akkor nem neked kell fizetned.
2010. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs kint vadveszély tábla, akkor talán nem így van.
2010. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
túlszaporodást megakadályozza egy kicsit elírtam
2010. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha jelzés volt kirakva, hogy vadveszély, akkor az ügy részedről veszve van. A vadásztársaság nem felelhet a vadjaiért, mert azok vadon élő állatok, csak a vadászok felügyelnek rá, hogy különösebb problémák ne adódjanak, tehát illetéktelenül ne vadászhassák az adott területen élő állatokat, élelmet biztosítanak, stb. Magyarán: a vadászok dolga, hogy az adott állatok részére stabil életkörülményeket biztosítsanak. A vadásztársaság nem felelős a te károdért, nem ők küldték a szarvast a fejedre, az állatok tetteiért nem tartoznak felelősséggel. Te viszont tartozol a háziállataidért felelősséggel, hiszen benne van a nevükben: HÁZIállat (tehát tanítható, nevelhető, közvetlen kapcsolatban élsz vele, megoldható a felügyelet) és VADállat (vad, nem él velük senki közvetlenül, szabad környezetben élnek, nincs lehetőség a tanításra). A károsult szempontjából nem feltétlenül igazságos, én azonban (ne haragudj, nem ellened szól) egyetértek vele.
2010. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vadállatok gazdája az állam.
2010. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom kedves hozzászólók... Szerintem egyikőtök sem járt még így, ezért ilyen nagy a szátok! Ha mondjuk egy 5-6 milliós kocsitokban keletkezne 1.5-2 milliós kár nem tudom akkor is így vélekednétek-e?
2010. febr. 17. 14:49
 8/9 anonim válasza:
Én régebben ütöttem el motorral egy vadat, ami meg is lett és nem volt cascom csak biztosításom és kifizették a káromat. De csak akkor ha nincs kinn a vadveszély tábla, mert onnantól tied a felelősség és neked kell kifizetni a vadat.
2010. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló esetem.Megfelelően,alacsony sebességgel mentem,stb.Én is utánnajártam a dolognak.Az a lényeg hogy 2 veszélyes üzem közötti baleset esetén mindenki állja a maga kárát ha van kinnt vadveszély tábla.Kivételek is vannak!Ilyenek pl:etetőhely a közelben,a vadnak átjárója van arra,stb.Sajnos pereskedéssel csak akkor érdemes foglalkozni ha nincs kinnt tábla.A tévedések elkerülése miatt viszont a vad tulajdonosa a Magyar állam,a vadásztársaság csak kezeli az állományt.
2012. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!