Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökléssel kapcsolatban segítség?

Örökléssel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés
Idős rokonunk elhunyt es 4-en vagyunk örökösök. Az egyik kijelentette h jée havi 150-et ápolási díjként, mert ő otthagyta a munkahelyét, hogy ápolja. Írásos megállapodás köztük nincs, de nem is ápolta. Napi kb 4 órát volt ott, akkor is max mosott, és beszélgettek. Hétvégén nem volt ott soha. A bankszámlái és a nyugdíja felett ő rendelkezett, nem magyar nyugdíja volt. Amikor tényleges ápolásra szorult akkor befektette kórházba ott halt meg egy hónap után. Kérhet tőlünk pénzt mondván otthagyta a munkáját h ápolja? Akkor miből élt 8 hónapig ha nem a rokonunk pénzéből? Ingóságokat adogatja el holott közös és nincs is még hagyatéki, azt mondja az övéké a tesójával csak mert a tesóm egy butorta meg van nevezve de a tobbi meg egyenlő arányba megy, mégis eladogatja. Mit tudunk tenni? Azért veszekedni nem akarunk!
2015. márc. 20. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is neki nem jár semmi az ápolásért, ha nincs róla szerzödés.


Másodszor az örökségböl nem adhat el semmit, ehhez nincs joga.


HArmadszor bírósághoz kell fordulni, hogy vegyenek fel leltárt a hagyatékról.

2015. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Felhívott minket, hogy elfogadjuk-e a havi 150-et, mert akkor megy az üghyvédhez és ő lesz a tanu..?? Nem is értem, miben lesz tanu? Alapból, ha ő akar pénzt, akkor nem tanu, én legalábbis így gondolom. "Ügyvéde" szerint kérhet pénzt, mert jár Neki?? Úgy gondolom olyasmi papírt akar az ügyvéddel iratni, hogy közösen megegyezünk havi 150-ben, de akkor sem értem, hogy miben lesz tanu, hiszen szerintem azok mi lennénk..? Utólag tud ügyvéddel ilyet gyártatni? Mert Ő azt mondta, hogy a rokont nem akarta ezzel idegesíteni.. Holott nyílván nem a semmiből élt 8 hónapig:(

2015. márc. 20. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy ügyvéd nem kötelezhet semmire, ő meg persze, hogy azt állítja, az ügyfelének jár a pénz. Ameddig nem csinál semmit, addig nem is kell foglalkozni vele. A leltár jó ötlet, de azt a jegyzőtől kell kérni (bár elvileg hivatalból is leltároz), vagy kérelemre indult eljárásban a közjegyzőtől (például, ha nincs ingatlan).
2015. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Áz ügyvéd nem csinálhat ilyen papírt, mert az okirathamisítás lenne, ami több évi börtönt jelentene meg az ügyvédi engedély megszüntetését.


Semmit ne irjatok alá, hanem jelenetsétek be, hogy az illetö széthordja az örökséget.

2015. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!