Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mit gondoltok erről az...

Ti mit gondoltok erről az esetről? Igaza volt a hölgynek?

Figyelt kérdés

[link]


Én személy szerint a hölggyel értek egyet.Loptak tőle, ő meg visszaakarta szerezni azt, ami az övé.

A legtöbb ember ezt tette volna.


Mégis miért tartja egy bíró gyilkosnak a nőt, amikor ő az áldozat?


2015. márc. 25. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Egyedül a közúti veszélyeztetés állna meg szerintem, hisz üldözéskor veszélyeztette a többi közlekedőt. Az emberölés meg... Na inkább nem írok semmit, mert ezt nem lehet szavakba önteni. A bíró meg szánalmasan eltávolodott a valóságtól.
2015. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én is a hölggyel értek egyet. Mondjuk az autós üldözés tényleg veszélyes üzem, de nehogy már a tolvajokat támogassa az igazságszolgáltatás...

A tolvaj élettársa meg kártérítést követel, mert most nincs aki eltartsa őt a lopott cuccokból. Pofám leszakad...

2015. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az üldözés egy elég jól definiált cselekmény. Eddig ezt még nem bizonyították, mégis mindenki így veszi. Ezt nevezik (öntudatlan) társadalmi nyomásnak. Vagyis az ítélet mértékében a tudatlan de csámcsogó közvélemény is ludas. Azt még megemlítem, hogy aki rabolt, menekül, ha üldözik, ha nem. Mert el akar tűnni. Szóval az ügy nem annyira egyszerű, mint aminek látszik.

De nem árt itt is megemlíteni. Minden eseménynek van oka. Az az elsődleges, hiszen a kiváltó. A következmény csak esetleg nem megfelelő reagálás. Még a nem megfelelőség szándékát is bizonyítani kell. Nem szeretnék a vád helyében lenni.

2015. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"nehogy már a tolvajokat támogassa az igazságszolgáltatás"

Bíró nem áll senkinek az oldalára. Attól, hogy nem ért egyet az üldözővel, még nem kerül egyből a tolvaj pártjára.


Mellesleg a cikk leglényegesebb pontja "ügyészség vizsgálata is azt állapította meg, hogy az autós meglökte a motort", tehát közvetlenül felelős a haláláért, jog pedig bünteti a "bosszút".

2015. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem csak a tolvajokat, hanem a többi közlekedőt is veszélybe sodorta. Közuti veszélyesztetésért lehet eljárást indítani. Ha közvetlenül ő okozta volna a karambolt, csak akkor lehetne emberöléssel megvádolni, de ezt az ügyvédje is tudja :).
2015. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem arányos védekezés. igaza van. a tolvajnak is vannak jogai, időt kell hagyni hogy belássa tették
2015. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!