Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lesz az, hogy az emberek...

Mikor lesz az, hogy az embereket, nem a vallásuk, bőrszínűk, nemzetiségűk, poltikai meggyőződésük alapján ítéljük meg, hanem a tetteik alapján?

Figyelt kérdés
Jó lenne már egy szabadabb világban élni.

2015. márc. 28. 21:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

"Szociológus hallgató vagyok, szóval már voltam roma-telepen."


Hányszor? Én 27 éve élek mellette. Gyűlölöm őket.

2015. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

A világ sehol sem olyan szabad, mint elképzeld.

Vannak, akik lakhely, öltözködés, hobbi tevékenység alapján ítélnek meg.


Teljes előítélet mentesség sehol a világon nem létezik.Az emberke nem programozgató számítógépek, hanem olyan élőlény, mint a többi.


Tehát, tapasztalatokra alapoz, azok alapján ítél.A tudomány is ezen alapszik, tapasztalatokon.

2015. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

"Szociológus hallgató vagyok, szóval már voltam roma-telepen."


Gondolom ebből a látogatásből fogsz meríteni a következő évtizedekben is, mikor fényezed őket.

2015. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Anyukám kb 34 évig tanított roma és nem roma diákokat . Sajnos csipőficammal született, de ez nem von le semmit anyám pedagógusi képességéből.


Már eléggé rossz állapotban volt anyám csipője 4 szülés után, és gyakorlatilag mindig úgy mentek át (faluról beszélünk) az étterembe, ahol étkeztek a napközisek, hogy két gyerek fogta a kezét.


Az egyik gyermek roma volt és anyám észrevette, hogy lábával görgeti el a köveket és anyám rá kérdezett: Miért görgeted el?

Azért, hogy tanító néni ne essen el-válaszolta ez a roma kisfiú.- Anyám meg megsimogatta a fejét és azt mondta neki, hogy aranyos vagy.

2015. márc. 29. 13:27
 15/19 anonim ***** válasza:
Egy érdekes story. A kivétel erősíti a szabályt. A cigányok nagy része képtelen a mai napig is beilleszkedni a társadalomba. Hidd el nem a bőrszínűk miatt nem kedvelik őket, hanem a hozzáállásuk végett. Minden embernek fenntartásai vannak egy kívülállóval, és sztereotípiákból vagy tapasztalatokból merít képet.(Az hogy bejön az állítás attól függ...) A vallás meg a politikai meggyőződése mindenkinek a szíve joga ameddig nem mocskolódik vagy provokál. (USA pl.)
2015. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem soká.

De szerintem nem azzal kell foglalkozni mások hogy ítélnek, mert az nem a te problémád.

Arra figyelj hogy te ne ítélj senki, és akkor élhetsz a saját szabad világodban.

2015. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 I.B.T. ***** válasza:

1: ha Isten (ha létezik...) rendet tesz.

2: ha a világháborúban olyan kevesen maradnak meg, hogy a keveredés miatt 100 év elteltével se cigány, se néger, se fehér nem fog maradni (ezt persze a kérdésben felsorolt összes kitételre eredeztetem)

2015. ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
És a világbékeharcosoknak, akik porba tiporják az elveket, mikor lesz vége?
2015. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 pontosanen válasza:

Majd akkor amikor lélektelen számítógépként, racionálisan gondolkodó pszichopaták leszünk mindannyian.

Amíg vannak bármilyen érzelmeinek addig azok befolyásolni fognak és elvakítják az agyunk racionális részét.

2015. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!