Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tilos az olyan verekedés...

Miért tilos az olyan verekedés, amibe minden résztvevő beleegyezik?

Figyelt kérdés

Például az Ustawkára gondolok, itt egy orosz videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=4HtnV2M1pAc .

Neten van fent több magyar ilyen videó is. Mindenhol ki vannak takarva az arcok, mivel törvényt sértenek a résztvevők. De mégis mivel? Aki részt vesz egy ilyenben az önszántából vereti szét magát. Egy MMA vagy egy Box mérkőzésen sokkal nagyobb sérülések keletkeznek, az mégis legális. Ha verekedni akarnék az egyik haverommal, az is illegállis lenne? És, ha magamat verném meg, mint a Harcosok Klubja című filmben? Ha a sérülés veszély miatt illegális, akkor egy extrém sport miért nem az? Abban többen sérülnek meg.



2015. márc. 29. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tilos.
2015. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
De tilos, sőt nézni is garázdaságnak minősül, én is kaptam már bírságot a gyökér rendőröktől mert néztem egy verekedést...
2015. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen, de az extrém sportoknál van bíró és egészségügyi személyzet akik azonnal közbelépnek és szakszerűen ellátják a sérültet ha kell, míg egy szimpla utcai verekedésnél nincs kontroll ha valaki begőzölne vagy egy kést előrántana mondjuk.
2015. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Extrém sportoknál is csak a versenyeken van orvos. Például a vizisínél leginkább motorcsónakot vezető kezében van az életed mégse tilos, pedig ha begőzöl simán neki csaphat a partnak.
2015. márc. 29. 13:08
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát vannak gondjaid ha neked a vízisí ugyanaz mint amikor egy sikátorban férfiak verik össze egymást.
2015. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen hiába egyezik bele mindenki, a megbotránkozásra vagy a riadalomkeltésre alkalmas, tehát garázdaság. A rendezvényszervezés pedig megint csak engedélyköteles, orvosi, és egyéb más biztonsági szabályoknak meg kell felelni.

Egyébként, semmi nem tiltja, hogy egy magánterületen elkezdjétek püfölni egymást, ha könnyű sérüléseitek lesznek, és nem kívántok magánindítványt tenni egymás ellen, akkor minden további nélkül megtehetitek.

Nézőközönség természetesen akkor nem lehet.

2015. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
#2: Na ne viccelj már, azt írták a jegyzőkönyvbe hogy "passziv garázdaság" vagy mit?
2015. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

"#2: Na ne viccelj már, azt írták a jegyzőkönyvbe hogy "passziv garázdaság" vagy mit?"


Garázdaság.

2015. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
#8: Szerintem ha csak néző vagy akkor nem garázdálkodhatsz, max szemtanú vagy, kivéve ha előkerül egy "sértett" is aki azt mondja hogy részt vettél a megfélemlítésben. Persze más kérdés hogy megéri-e vitába szállni vagy bíróságra menni egy (5ezer Ft-os?) bírság miatt.
2015. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"#8: Szerintem ha csak néző vagy akkor nem garázdálkodhatsz, max szemtanú vagy"


Szerintem akkor fizesd ki nekem a bírságot.

2015. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!