Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít testi sértésnek?...

Mi számít testi sértésnek? Kocsma előtti verekedés önvédelemből.

Figyelt kérdés

Üdv, az volna a kérdésem,megy azért mit lehet kapni, illetve mivel lehetnszámolni ha... Nem megtörtént eset, de most csak elméletben értem, hogy mi jár érte, mert már volt hasonló helyzetem,csak nem mertem cselekedni a következményektől félve.

Szóval ha kocsma előt 2-3, esetleg 4-5 ember közre fog mert erősnek hiszik magukat csapatban, és épp bajuk van velem, de én teszemazt leütöm az egyiket (vagy amennyit sikerül), de úgy, hogy az eszméletét veszti, esetleg egy-két bordatörés, zúzódás, azért mivel számolhatok?


Köszi



2015. jan. 29. 01:25
 1/8 szántóvető ***** válasza:
0%
a tanúkon múlik hogy jogos önvédelemnek minősítik-e.ha pl. közrefognak de te ütsz először akkor nehéz lesz bizonyítani az önvédelmet.főleg ha többször lesújtasz.szóval bonyolult és sok mindentől függ.
2015. jan. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

komolyan nem értem ezeket a kérdéseket.

csomószor bunyóztam,vertem le embereket,de vagy diszkréten intéztem,hogy ne lássák,vagy pedig nem vártam meg a rendősöket,hogy igen,ide jöjjenek mert vallani akarok.

ezért teljesen életszerűtlen és ki-baszott nagy hazugság,hogy a besza-ri életképtelen viselkedésedet itt következményektől való félelemnek akarod álcázni sőt szerintem visszaigazolást vársz,hogy igen jobb becsicskulni,elkerülni stb gyáva dumákat.

úgyhogy ezt hagyjuk is,legközelebb legyén őszinte és valld be hogy féltél tőlük,ez sokkal egyenesebb dolog.


nah,de hogy konkrétan válaszoljak is.

már ott taktikai hiba van,hogy kimész a kocsma elé 3-4 téged valószínűsíthetően bántani akaró emberrel.

ebben az esetben bent kell maradni a kocsmában,mert az egy fegyverraktár.

söröskorsók,székek,üvegek,mind potenciális fegyver amit használhatsz,plusz szűk mozgástér,nehezebb bekeríteni.

ennyi támadó ellen egy képzett küzdősportolónak is igen kicsik az esélyei,ezért csak helyzetfelismeréssel,kezdeményezéssel, taktikával,gátlástalansággal és rutinnal lehet győzni.

vagyis ha tudod hogy gond lesz egyszerre ennyi emberrel,leütöd az egyiket egy korsóval,aztán letörsz egy üveget és szúrod őket ahol éred,közben nyomulsz a kijárat felé,aztán lelépsz.

vagyis kezdeményezel,támadsz,így tartva meg a helyzet irányítását.

2015. jan. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár korántsem értek annyira a kérdés ezen vetületéhez, mint az előttem szóló, de az biztos, hogy ha a kocsma előtt 4-5 ember közrefog, és te egyet leütsz, a másik 3-4 szarrá ver. Az meg tuti, hogy ha te mész ki verekedni, akkor már el is felejtheted a jogos védelmet, mert a kölcsönös kihívás elfogadása kizárja azt.
2015. jan. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

"csomószor bunyóztam,vertem le embereket,"


Egeszen addig fogod ezt cisnalni amig valaki komolyabban meg nem serul, netalantan meg nem hal.


Akkor meg mesz a sittre kocsognek.

2015. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

a köcsögök az olyanok lesznek,mint te macskajancsi.

én legfeljebb az lennék bent aki felavatja az édes kis szádat a farkával,elveszi minden ingóságod és egy perc nyugtot sem hagy neked.

2015. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szintén adtam már nyaklevest kocsmák környékén.

ki az a nyámnyila, aki ha verekedésre kerül a sor, behúzza fülét farkát, és eloldalog!

remélem nem meri magára azt mondani hogy férfi!

ha ilyen a szitu, felszívom magam, és darálok, amit találok!

ha van nagydarab akkor azt először, vagy a hangoskodót, a többi utána jön, ha van kedve.

de a rutin meg az évek mondatják azt, ha kiütöd a hangadót, vagy az erőtibit, akkor a többi szétszéled, mint a hamu a tavaszi szélben.

2015. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csak a kis netpatkanyok fenyegetoznek neten keresztul, te is ilyen kis gyík vagy.
2015. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ti tenyleg annyira hulyek vagytok, hogy nem olvastok ujsagot sem?


Bakker, minden felevben van egy eset amikor megutnek valakit, az elesik es olyan koponyaserulest szenved hogy meghal.


Bizony nagyon szerenyen aldogalnatok a biro elott, aki megmerne titeket nehany evvel...

2015. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!