Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyigazolvány csináltatás?...

Személyigazolvány csináltatás? (Lent bőv. )

Figyelt kérdés

Elhagytam az irataimat, és személyigazolványt kellene csináltatnom. A régi személyimen még a volt férjem vezetéknevével szerepelek, de már rég elváltunk. Most az okmányirodában csak a születési anyakönyvi kivonatomat fogom tudni felmutatni hozzá (azon meg értelemszerűen csak a születési nevem szerepel). Kérdés: Csak az a név fog szerepelni az új személyin? (Nem akarom megint ráiratni a volt férjem nevét!!)

Ps.:Légyszi' csak olyan írjon aki ért hozzá, és biztos benne (ilyen helyen dolgozik stb.)!



2015. ápr. 1. 15:53
 1/3 A kérdező kommentje:
*Rájöttem, hogy rosszul írtam, sorry, nem szoktam ilyen ügyekkel foglalkozni általában. :D
2015. ápr. 1. 16:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Leírom, hátha valakit még érdekel: Nem használhatom a saját nevem!! Köcsög szar magyar rendszer...El kéne menni csomó heyre, hogy vissza lehessen csinálni... Nem tudom, hogy nekik ez miért jó!!
2015. ápr. 4. 16:30
 3/3 anonim válasza:
Az anyakönyvi osztályon el tudod intézni, hogy a lánykori neved legyen újra a "saját" neved. Csak kérvényezni kell, 30 napon belül elbírálják, ha már van válási okiratod, akkor ennek semmi akadálya. A rendszer nem köcsög, csak képzeld el, ha mindenki kedvére változtathatná a nevét minden bejelentés nélkül. Persze, ha rögtön kell az új személyi, akkor ezt nem tudod megvárni, de mivel ezt már rég elintézhetted volna, ha erre a névre nem tartasz igényt, így ez már a te hibád. Igaz, ingyen ezt sem adják, mert ha a személyidben változik a név, akkor 30 napon belül az összes iratodon meg kell változtatni (jogosítvány, útlevél, hitelkártyák, céges papírok, forgalmi, stb), ami nem kevés pénz...
2015. ápr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!