Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanár megteheti, hogy saját...

Tanár megteheti, hogy saját döntése alapján nem fogad el egy orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, aki megállapította, hogy beteg vagyok és kiírt 2 napra.

Iskola házirendjében bennevan, hogy kötelességünk értesíteni hiányzás esetén az osztályfőnököt, aki rám nézett és megállapította, hogy nem vagyok beteg majd azt mondta, hogy nem fogadja el az igazolást.

Ezt jogilag megteheti? (Mellesleg teljesen hivatalos, az ellenörzőben van az igazolás és az orvosinaplóban is benne van)


2015. ápr. 2. 13:55
 1/6 szántóvető ***** válasza:
100%
nem teheti meg.keresd fel az iskola igazgatóját,tegyél panaszt.
2015. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg. Küldd meg az igazolást tértivevényes levélben az iskola igazgatójának.

Jó pihenést.

2015. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Először is: nem neked, hanem a szülőnek (gondviselőnek) kötelessége értesíteni hiányzás esetén az osztályfőnököt, hogy az ő tudtával nem mentél be aznap iskolába. Ha ez megtörtént, és van orvosi igazolás, akkor el kell fogadnia igazolt hiányzásként.


Másik szempontból: még ha jogilag nincs is igaza, nem biztos, hogy érdemes ezen összeveszni az osztályfőnökkel, mert lesz még ezer lehetősége teljesen jogszerűen kiszúrni veled a hátralévő években. Különösen igaz ez abban az esetben, ha esetleg tényleg igaza volt, és kamu a betegséged.

2015. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen esetekben, ha a szülő nem jelentette be, s az iskola házirendjében benne van, hogy kötelező, akkor nem köteles elfogadni.Náluk benne van a házirendbe, bár ettől függetlenül nekem eddig elfogadta (gyöngyös VBJ).

Ha beteg sem voltál, szüleid sem jelentik be, s csak annyi van beleírva, hogy beteg, s nincs feltüntetve semmi más, nekem pl az is benne volt, hogy milyen betegségem volt.

Ha nincs benne a házirendbe ehhez hasonló mutasd meg az igazgatónak.

2015. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. ápr. 2. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképpen el kell fogadniuk, ezt a házirend sem írhatja felül (megjegyzem, te értesítetted), mivel jogszabály mondja ezt ki. Konkrét betegséget nem szabad igazolásra írni, mivel az eü.-adat, amire kiterjed a titoktartás.


A tanár nem orvos, így nem tudja megállapítani, hogy beteg vagy-e. Ránézésre a doki sem mond semmit, hiszen sokszor nem látszik kívülről semmi sem a páciensen.

2015. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!