Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek a felelőssége lenne a...

Kinek a felelőssége lenne a turista utak, erdők, természetvédelmi területek karbantartása, tisztítása és mért nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
és még csodálkoznak hogy az ember inkább külföldre megy.csak egy példa bakony.tavaly nyáron az ördögárok és bakonyoszlop környékén jártam volna de a 3méter magas gaznak hála be sem jutottam a közelébe sem.a kihelyezett omlásveszély tábla legalább szórakoztató volt hisz még csak nem is emelkedett ott a talajszint. most nemrég az bakonyi ősfenyvest tekintettem meg.nagy élmény.a földuton mindenfelé hatalmas kidőlt fák nehogy közlekedni lehessen.beljebb építési törmelék és szétdobált hulladék(természetvédelmi terület még mindig) de tábla sehol nehogy lehessen tájékozódni sikerült is eltévedni.legalább egy fürödni tilos táblát sikerült kirakni valamelyik agyasnak a fenyves közepére.ki az illetékes?undorító állapotok.
2015. ápr. 5. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A turistáké és azért mert lusták.
2015. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
na nehogy már nekem kelljen nyírni a 3 méteres gazt és egyedül letolni az útról 20 méteres kidőlt fát! mi vagyok én elefánt?
2015. ápr. 5. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:

"földuton mindenfelé hatalmas kidőlt fák nehogy közlekedni lehessen"


Kikerülöd vagy átmászol rajta... Természetben vannak kidőlt fák. Ősszel a faleveleket is össze kéne szedni az Bakonyban ugye?

2015. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ha látok egy üveget felszedem és megdicsérem az anyját aki kukának nézi az erdőt az odáig rendben.de 100 kg építési hulladékot már aligha vágok zsebre.

második válaszoló: egy fa az rendben.de mikor az első száz méteren 8 darab volt kidőlve az már sok.kikerülni meg nem mindig lehet.helyenként sűrű a növényzet.ráadásul a tüskés bokrok szeretik a környéket,én viszont a tüskés bokrokat nem ha megszúrnak.nem véletlen van az út. ha az autópályára rádőlne valami azt is csak kerülgetik ugye?

2015. ápr. 5. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:

"na nehogy már nekem kelljen nyírni a 3 méteres gazt és egyedül letolni az útról 20 méteres kidőlt fát! mi vagyok én elefánt?"


Nem csak egyedül vagy turista.

2015. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
de melyik turista megy fűnyíróval arrafelé?még csak bozótvágóval se mert nem esőerdei túrára készül a gyanútlan ember lássuk be. vagy melyikük képes megmozgatni egy többtonnás fát?jó erőben vagyok de azért van egy határ. 200 kilót még arréb teszek ha kell de egy 20 méteres több tonnás matuzsálemet ha összecsinálom magam se bírok el...várjuk meg amíg valaki arra sétáltat egy idomított elefántot?
2015. ápr. 5. 18:51
 7/14 A kérdező kommentje:
azért érdekes, külföldön rendben tudják tartani...és jó szívvel vissza is mennek a turisták.de ha egy könnyed erdei sétán többen kell fát másznom mint egy majomnak akkor már más a helyzet.
2015. ápr. 5. 18:57
 8/14 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve hogy néhol szeméttelepen érzem magam a szétdobált dolgok közt, meg 2 órát sétálgatok hogy kitaláljak onnan mert tábla sincs.
2015. ápr. 5. 18:58
 9/14 anonim ***** válasza:

"de melyik turista megy fűnyíróval arrafelé?"


De basszus a természet tele bozótossal, fűvel, ez a természet, ha zavar akkor ne menj. Pont azok járnak a természetbe akik az emberi tevékenységtől akarnak távol lenni.


"meg 2 órát sétálgatok hogy kitaláljak onnan mert tábla sincs."


Az hogy nem tudsz tájékozódni arról megint nem az erdő tehet...

2015. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyi erdészet hatáskörébe tartozik. Az útról igenis el kéne távolítaniuk a kidőlt fákat. Szemétlerakást megelőzni/ lenyomozni ki rakta oda + elvitetni. Az utak mentén lekaszálhatnák a gazt, hogy vonzzák a turistákat, mert kupiba senik sem szeret sétálgatni, turizmus nélkül meg nincs bevétel.
2015. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!