Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértési hatósági...

Szabálysértési hatósági eljárás, PKKB - tulajdon elleni szabálysértés esetén mi a hatékony stratégia, amit követni érdemes, ha alaptalan a vád?

Figyelt kérdés

Egy üzletlánc boltjában megalapozatlanul állították, hogy lopást kíséreltem meg, és feljelentettek. A későbbi rendőrségi meghallgatáson jegyzőkönyvben is visszautasítottam, így a PKKB-ra került az ügydarab.


A bolti kamerák felvétele is igazolhatja állításomat, a kapu jelzett, én visszafordultam, és kértem a bolti eladó közreműködéssét, hogy tisztázzuk a helyzetet. Erre feljelentettek, mert a belső szabályzatuk szerint az alkalmazottaknak így kell eljárni állítólag.


Hogyan érveljek a bíróságon, hogy a bíróság az eljárást megszüntesse ?

Kérhetem-e a bíróságot, hogy a bolti kamerák felvételei alapján állapítsa meg, hogy de facto nem követtem el lopás kísérletét sem, és a teljes eseménysor tartalmi vizsgálata és kiértékelése alapján hozzon csak döntést ?



2015. ápr. 9. 16:05
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben lezárult a szabálysértési eljárás, sikerült bebizonyítanom a Törvényszéken, hogy a Tesco megalapozatlanul vádolt lopással. Jogerős.


Csak annak javaslom, hogy védje meg magát, aki tényleg nem lopás szándékával megy be a boltba. Én is azt vallom, hogy a lopást büntetni kell. Ugyanúgy büntetni kell azt is, ha valaki hanyag, figyelmetlen munkavégzése miatt vádol mást lopással. A hamis vád is súlyos bűn.

2015. ápr. 29. 11:35
 2/3 anonim ***** válasza:
És most kéne egy jó ügyvéd, aki kirugdosná a tescóból a költségeidet meg a félmilliós nem vagyonit, mert megszégyenítettek a boltban.
2015. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hmmm.... nem rosz ötlet. Tudsz valakit ajánlani, vagy neked van rálátásod szakmailag az ilyen jogviták rendezésére ?
2015. ápr. 30. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!