Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy állampolgárként...

Igaz, hogy állampolgárként bármikor odamehetek ez egyenruhás rendőrnek látszó személyhez, és felszólíthatom, hogy igazolja magát?

Figyelt kérdés
Miért nincs itt olyan kategória, hogy "jog"?

2015. ápr. 10. 12:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ez = az
2015. ápr. 10. 13:00
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Le is keverhetsz neki egyet ha nem engedelmeskedik.
2015. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Az igaz, hogy a veled szemben eljáró rendőrt felszólíthatod, hogy igazolja magát.
2015. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kettesnek:

Valahogy jelezned kéne az iróniát! Mi, van ha az általad javasolt módon járok el, és kiderül, hogy nem is volt jogom megpofozni? Hát rosszat akarsz nekem?

2015. ápr. 10. 13:13
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert a jog itt a politika egyik alkategóriája.
2015. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg ott van, köszi! Bár én a jogot társadalomtudományok kategóriában keresném, és nem a politika alatt.
2015. ápr. 10. 13:21
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Konkrétabban rendőri intézkedés előtt lehetőség van megkérdezni nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját (nincs olyan feltétel, hogy közben veled szemben kell eljárnia).
2015. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Csak bennem hűlt meg a vér, hogy a politika alkategóriája itt a jog? Hát nem mondom...

Te kérdező meg nem tudom hogy tudsz ekkora humorérzék-deficittel megélni? (rendőr lepofozással kapcsolatban)

2015. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Hú, itt azért van zavar rendesen.

Ha nem von téged intézkedés alá, akkor nem mehetsz oda hozzá.

Ha a rendőr intézkedés alá von, akkor az intézkedés elején a rendőr elmondja, hogy milyen célból igazoltat. Az intézkedés közben, HA az intézkedést zavarja, akkor a VÉGÉN elkérheted a nevét, rendfokozatát, jelvényszámát, és szolgálati helyét. Ha az intézkedés elején például nem adod át a személyi igazolványod addig amíg nem mondja meg a nevét, akkor előállít jogszerű intézkedéssel szemben ellenszegülésért.

Ő igazoltathat téged, de te nem igazoltathatod őt. A hivatalos személyt az egyenruhája és jelvénye igazolja, polgári ruhában, vagy szolgálaton kívül pedig a szolgálati igazolványa felmutatásával.


Szóval nem tudom ki mondta neked ezt a marhaságot, de meg akart szívatni.

2015. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen igaz. Csak nem vágom mi értelme.
2015. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!