Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zugló, építményadó témakör....

Zugló, építményadó témakör. Nem tudtam, hogy a 10 éve tulajdonomban élvő (lakás) ingatlanomra, építményadó bejelentkezési kötelezettségem és fizetési kötelezettségem (2013. jan.1-ig) is van zuglóban. Ha most jelentkezek be, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Mulasztási bírságot mindenképpen kapok? Eddig albérletbe adtam ki a lakást, pontosan fizettem az APEH-nak a negyedévi SZJA-t, amit a könyvelő kiszámolt, hogy ne kelljen fosnom a hivataltól, erre most kiderült a szomszédtól, hogy építményadó alá is be kellett volna jelentkeznem még amikor megvettem a lakást és fizetnem is kellett volna. Most, hogy eladom, az új tulaj kapcsán ez kiderülhet, jobb lenne, ha én ennek elébe mennék és most pótlólag belejentkeznék. Szerintetek mi a frászkarikát csináljak? Mindig úgy figyeltem mindenre, erre.. tessék.. itt a baj.

2015. ápr. 10. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nagy baj, nyugi. Bemész, elmondod, bejelentkezel.

Visszamenőleg megállapítják, kifizeted és kész.


persze a hivatal tud packázni, ha akar, de reméljük a legjobbakat! :-)

2015. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pécsett élek, úgy tudtam nincs ingatlanadó. Mindegy, hogy hívják, a lényeg hogy az adóhivatalnál érdeklődve visszamenőleg 5 évre kirótták, de kérésemre 10 havi részletfizetést engedélyeztek a több mint 100 ezer forintra. Valami kis (2 ezer körüli) felárat is felróttak a részletfizetés miatt. (Az adót befizettem, amúgy az EU pénzekből betervezett, a listán az utolsó percekig fent lévő alaposan lerobbant minőségű utcánk aszfaltozása elmaradt...)

Azóta évente fizetem az adót. (Útjavításról meg lemondtam.)

2015. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint Zuglóban ELTÖRÖLTÉK lakásra az építményadót!

Annak idején jött nekem is felszólítás, de amikor érdeklődtem, akkor közölték, mégse, megszünt, eltörölték /lakásra/.

Olvasd, alul a rendelet pdf.

[link]

2015. ápr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!