Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítene valaki építményadó,...

Segítene valaki építményadó, iparűzési adó, ill. kommunális adó ügyben?

Figyelt kérdés
Adott egy egyéni vállalkozó egy telepengedéllyel működő vállalkozással a családi házánál.Ha ez a vállalkozó fizeti az iparűzési adót és a kommunális adót, miért akarják vele megfizettetni az építményadót is ?Azt a törvényt keresem, amelyik kimondja, hogy egyszerre csak 1 adónem alkalmazható...
2011. máj. 23. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen törvény nincs, hogy egyszerre csak egy adónem alkalmazható.

Az iparűzési adót a törvényben meghatározott levonható tételekkel csökkentett nettó árbevétel után kell fizetni.

Kommunális adó vállalkozóknál/vállalkozásoknál 2011-ben már nincs.

Építményadót szintén kivethet az önkormányzat a nem lakás céljára szolgáló épületek, épületrészek után.

2011. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény. Mindhárom adót más és más "okból" kell fizetni.
2011. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én egy olyan városban élek, ahol 2003 óta van építményadó, de annó emlékszem rá, hogy azért nem kellett fizetnem építményadót a műhely után, mert belterületen ugyan azon a helyrajzi számon szerepel, mint a lakóház és a lakóház után mindig is fizettem a kommunális adót, a vállalkozás után meg az iparűzési adót.És most kaptam egy felszólítást, hogy valljam be az építményadóhoz a m2-t meg ha nem teszek eleget neki 8 napon belül 200.000-500.000-ig büntetnek plussz ki tudja hány évre visszamenőleg kérik az 500Ft/m2 árat.Hová lehet ezügyben fordulni?Más faluban városban nincs ilyen, vagyis nem mindenhol van.Ez így nem igazság, azért fizessek, mert itt lakom, de ha 2 faluval odébb lakom, akkor se kommunális adót, se építményadót nem kell fizetnem csak iparűzésit?
2011. máj. 23. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ezen az oldalon rákattintasz a linkre, a táblázatban megtalálod az ország összes településének a helyi adóit. Azt is, hogy mikortól van. [link]

Nálunk is azt csinálja az önkormányzat, hogy egyre több adót és nagyobb mértékben vezet be, valamint megszünteti a kedvezményeket. Sajnos, nem tudsz mit csinálni ellene.

2011. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csodálkozom, hogy ezzel még senki nem ment Brüsselbe.Azért ennek gátat kéne szabni.Az önkormányzatok elf.ngják magukat és annyi pénzt akasztanak le a vállakozókról, amennyit akarnak???Ezzel is csak a feketemunkát ösztönzik, mert megint csak arról húzzák le a bőrt is aki amúgyis fizet.Csakhogy a válság utolért minket is és bárhogy ügyeskedem, nem bírom felvenni olyan árajánlatokkal a versenyt,akik se adót, se tb-t se iparűzési adót és a legkevésbé építményadót sem fizetnek.Azt hiszem most jött el az idő, hogy kiszálljak.Ennyi mindent képtelenség fizetni, úgy hogy a bevételeid meg a fekete sereg miatt elapadnak.Fekete sereg felé hajlok én is.Mennyivel könnyebb lenne...
2011. máj. 23. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:

"nem bírom felvenni olyan árajánlatokkal a versenyt,akik se adót, se tb-t se iparűzési adót és a legkevésbé építményadót sem fizetnek."


Na ezeket a cégeket simán felnyomhatod a NAV-nál. És akkor máris előnnyel indulsz.

2011. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha ha ha .Ha ez csak így menne.Történetesen az egyik ilyen feketéző főállású munkahelye mellett (heti 3 nap)agyon keresi magát.Sose fogja elkapni a NAV.A másiknek se kutyája se macskája és nagyon ügyel rá, hogy semmi ne legyen a nevén, még anyucinál lakik-na őt sem fogják soha elkapni.3. aki szebbnél szebben vigyorog a külföldi nyaralásain készült fotóin, közben előadja a nagy mestert idehaza és akad is munkája bőven.se vállalkozás, se semmi.Szerinted?Én meg nem vagyok g.ci, hogy még én nyomjam fel az ilyeneket.Tavaly voltam bent a Nav-nál egy olyan ügyből kifolyólag, akit felnyomtak és minket hívtak be, mint alvállalkozókat.Mindenki elmondta az igazat.A fővállalkozó még most is köszöni szépen jól van.Na ennyit a NAV-ról.
2011. máj. 23. 15:07
 8/8 A kérdező kommentje:
És még mi félhetünk, hogy mikor fog minket valamilyen úton módon kikezdeni, mert mellékesen ez a fővállalkozó közhivatalnok...
2011. máj. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!