Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megverhetem a tolvajt, ha...

Megverhetem a tolvajt, ha rajtakapom?

Figyelt kérdés
Ha valaki éppen a bringám lakatját fűrészeli a lépcsőházban, és én kimegyek, mert meghallom, akkor elverhetem a tolvajt seprűnyéllel?

2015. ápr. 11. 16:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tudom, most jön az, hogy jogom van visszatartani a kedves biztos urak érkezéséig (akiket nem hívnék) de egy haja szála se görbülhet, tartsam vissza hipnózissal vagy a szeretet erejével.
2015. ápr. 11. 16:29
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg. De csontja ne törjön:-))
2015. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye a mondás szerint a gyomrán keresztül lehet megfogni a férfiembert, szóva jól gyomron kell rugdosni, hogy veled maradjon, de ne nagyon legyen nyoma hogy elverted.
2015. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, ha kirontassz és teljes hangerővel elküldöd a jó büdös anyucikájába, esetleg egy felesleges virágcserepet is küldhetsz utána.Csak a fejére vigyázz, hogy meg ne sántuljon!Szerintem abbahagyná a fűrészelést.Közölheted vele, hogy ha meglátod a bicajod közelében, a keze lesz lefűrészelve.
2015. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Furcsa logika. Attól, hogy a rendőr korrupt, a bíró elfogult, itt mindjárt mindenki úgy érzi, egy személyben lehet rendőr és bíró. Az meg se fordul a fejében, hogy a korruptságáért a rendőrt és a bírót rúgja fenéken. Meg főleg azokat, akik miatt idáig züllött a közbiztonság. Jó, emellett persze a bringát is meg kell védeni.
2015. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Az meg se fordul a fejében, hogy a korruptságáért a rendőrt és a bírót rúgja fenéken"


Mert az egyszeri állampolgár számara érinthetetlenek, különösen a bírók. Te mit tennél ellenük, anélkül, hogy téged cafatokra ne szopatnának?


Nade. Ha én kapnám rajta a tolvajt, akkor a gyalásóval addig ütném, amíg mozog, utána a tenyérebe tennék egy, az ujjlenyomataival bőven ellátott kést. Pesze ha vannak tanúk, akkor nem.

2015. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

csak a fejét, hogy meg ne sántuljon. Ha tanúkkal igazolni tudja, hogy megverted, akkor téged rendesen elmeszelnek a jogszolgáltatásban, te azonban nem tudod bizonyítani, hogy megkísérelte ellopni a binyiglidet.

Sőt még neked kell számlával igazolnod, hogy valóban a tied, különben az a valaki még azt is rád foghatja, hogy azért verted meg, mert el akartad venni erővel az ő binyiglijét. Több év börtönt kockáztatsz.

Aztán a vége az, hogy a valaki még ki is oktat a bíróságról szabad lábon távozva erkölcsi magaslatokról, hogy máskor viselkedj tisztességes ember módjára.


Szóval tanu ne legyen.

2015. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

-Miért verte félholtra?

-Szökni akart.

-De a kezeit is eltörte.

-Kúszni próbált, de rajtam nem fog ki.

2015. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hogy a bringa a tiéd volt és nem a tolvajé, azt fotókkal is igazolhatod ha vannak.
2015. ápr. 12. 14:58
 10/16 A kérdező kommentje:
Érdekes önvizsgálati kérdés, hogy mit tennék, ha rajtakapnám a tolvajt a lépcsőházban, de ő a szomszéd bringáját fűrészelné, és nem az enyémet. Akkor ugyanis kiesik az agresszivitásért felelős terület/tulajdonvédelmi ősi ösztön, és marad a racionalitás. Akkor lehet, hogy "csak" rendőrt hívnék? Nem tudom.
2015. ápr. 12. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!