Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pl egy 50 ezres telefont...

Ha pl egy 50 ezres telefont látok 30 ezerért én meghirdettem 35-ért és a jelentkezőt kérem meg hogy fizesse az eredeti eladónak (5000profit) illegális?

Figyelt kérdés
Tehát én egy "közvetítő" lennék, egyik se tudná hogy a másiknak adom el, adózni sem kell utána mert "kistétel" melyet a jófogáson adok/veszek. Na most mi lenne enneka jogi buktatói?
2015. ápr. 14. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne illegális?


Csak valszeg a jelentkező összebeszél az eredeti eladóval, és téged úgy kihagynak, mint a szél.

2015. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hát 2 különböző oldalon az egyiken lenne vétel a másikon az eladás, a vevő átutalja a pénzt (5000-el drágábban mint az eredeti) én meg utalom az eladónak és postáztatom vele a vevőnek.
2015. ápr. 14. 20:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Még nem csináltam csak eszembe jutott hogy így lehetne pénzt keresni.
2015. ápr. 14. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben tök jó, csak baromi sok dolog közben jöhet, pl elkel a telefon, akkor hoppon maradsz és a vevő nem igazán lesz türelmes és kedves, ha mondod, hogy hopp mégsem.
2015. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez így abszolút bukta. Szerinted más mért nem így csinálja? Már mindenki milliárdos lenne az országban.
2015. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik dolog pedig az, hogy (főként ilyen drága dolog esetén) a vásárló szereti még a kifizetés előtt megtekinteni. Namármost, hogyha te valamilyen csoda folytán a vevő közelében laksz, biztosan meg akarja majd nézni, és ha azt mondod, hogy erre nincs mód, akkor elkezd gyanakodni, hogy biztos csak át akarod verni.


Azonfelül, hogyha valaki 0 értékeléssel akar eladni valamit, azzal a legtöbb esetben szóba sem állnak.


Mindenesetre az elgondolás nem rossz, bár én nem vagyok híve az ilyesfajta nyerészkedéseknek. Ettől függetlenül, ennek nincs semmilyen jogi akadálya, a viszonteladást nem tiltja a törvény.

2015. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Magyarország, 2015: ha egy 50 ezres telefont 30-ért hirdetnek, ott erősen el kell gondolkodni, hogy az átverés lesz. Trébe te kerülsz, mert te fizettettél ki a vevővel 30 ezret, és még a sört sem te iszod meg belőle...
2015. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Buktatók:

-Mi van, ha korábban elkel?

-Ha személyesen venné át?

-Ha az eredeti eladó és a te vevőd egy városban vagy egymáshoz közel lakik?

-Ha valamilyen probléma van az árúval?

-Ha nem érkezik meg időben?

-Ha kiderül, hogy bűncselekményhez van köze?

-Ha utánvéttel akarja?

-Ha ellenőriz a NAV? (Jogilag neked 35ezres bevételed lesz, ezekből kell számolni az adózandó határt.)

2015. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

Ez nem illegális, hanem ez intelligens. Arról van szó, hogy ők ketten vakondok, te meg látsz. Ők ketten nem látják egymást. Ha látnák egymást, akkor megtalálnák egymást, de nem találják meg egymást. Te vagy a látó, és te tudod a két vakondot összekötni, hogy lássák egymást. A te szereped ez, hogy létrehozod az összeköttetést a két vakond között, és az 5000 Ft pedig ennek a munkának az eredménye. Ha az 5000-t elteszed magadnak, akkor a két vakond nem járt rosszabbul, hiszen annyiért adták el és vették meg, amennyiért akarták. Akár többet is kaphatsz, mint 5000 Ft, azon múlik, hogy mennyire vakondok. Tehát csak nagyon távolról nem veszik egymást észre, vagy egészen közelről sem, mert ha egészen közelről sem, akkor felértékelődik a te látó képességed, mivel akkor nagyon rád vannak utalva a vakondok. Akár azt is megteheted, hogy 5000 Ft-nál valamivel kevesebbet teszel el magadnak, és akkor még segítettél is rajtuk. Mondjuk 3000 Ft-ot teszel el te, és 1000 Ft-ot átengedsz az eladónak és 1000 Ft-ot a vevőnek, így mindkét vakond kap tőled 1000 Ft-ot, ingyen, és te meg 3000 Ft-ot. Ez arra jó példa, hogy nem igaz az a tipikus magyar hozzáállás, hogy ha valakinek jobban megy, akkor az biztosan azt jelenti, hogy valakinek meg rosszabbul, hiszen így marad fent az egyensúly. Nem!


Te vagy a látó a rendszerben. Az intelligencia. Te teszed hatékonyabbá és ésszerűbbé a rendszer működését. Te vagy az, aki olyan összefüggéséket is meglátsz, amit mások nem. Te vagy az, aki két pont között megtalál egy korábbinál rövidebb utat, ami hatékonyabbá teszi a rendszert. Ha te nem lennél, akkor csökkenne a rendszer színvonala.


El lehet képzelni hálózati modellként is ezt a rendszert. A hálózatban vannak csomópontok, és vannak bizonyos csomópontok között összeköttetések. Az eladó és a vevő is egy csomópont, de közöttük nincs közvetlen összeköttetés. És te vagy az, aki létrehozza ezt a közvetlen összeköttetést.

2015. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!