Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miféle engedélyek kellenének...

Miféle engedélyek kellenének ahhoz, hogy én egy egyedülálló "mikroállamot" hozzak létre és körülbelül hány évig tartana az engedélyek beszerzése?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy elsőre hülyeségnek hallatszik, de nem lenne rossz ötlet szerintem, ha egy kisebb részből külön államot létrehozni.

2015. ápr. 18. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi. Ha nincs rajta a telked Magyarország térképén, akkor minden akadály nélkül megalapíthatod a saját országodat.


Forrás: Family Guy,

Petur Bán,

Petúria uralkodója

2015. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem először az osztályos orvossal beszélj, ha ő beleegyezik, sínen vagy. Kicsike ország lesz, az ujjait össze lehet kötni a hátán, de a tiéd!
2015. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell engedély hozzá, csak egy olyan földdarab, amire semelyik másik ország nem tart igényt, illetve később más országoknak el kell ismerniük a létezését.
2015. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ConnectCare ***** válasza:
Ha lenne a Földnek olyan területe, ami még egyetlen országhoz sem tartozik, felfedezése után egyszerűen lehetne rajta új országot alapítani. Így, hogy ilyen terület már nincsen, valamelyik már meglévő államtól kellene valahogy szerezni. Ha sikerülne venni vagy fegyveresen foglalni (az utóbbi mód nem kevés további nehézséget vetne fel), akkor kell állandó lakosság és gyakorolni kell a közhatalmat befelé illetve képviselni az államot a többi állam felé. Innentől az állam gyakorlatilag működik, azonban az sem árt, ha a többi állam is önállónak ismeri el, különben nem sok semmit tud csinálni egyedül az új állam.
2015. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!