Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyedülálló anya vagyok 6...

Egyedülálló anya vagyok 6 hónapos terhes a jelenlegi lakcímkártyámon nem az szerepel ahol lakok hanem egyedül élek albérletben de a főbérlő nem jelent be még ideiglenes lakcímmel sem mit tegyek?

Figyelt kérdés
mert állítólag akkro elveszik tőle a ellátási segélyt vagy mit mert itthon ápolja az anyját a kérdés az hogy hogy tudnám megoldani hogy szülés után a picihez a védőnők,orvosok meg minden egyéb az albérlethez legyen irva illetve igy hogy kap a gyerek lakcímkártyát csak az albérletbe tudom hozni de igy se segélyt se semmit nem tudok intézni amig nincs lakcímkártyám a jelenlegi településemhez (az eredeti lakcímemről elküdtek válás miatt) elveszik igy tőlem a babát illetve segélyt hogy tudnék igy intézni??

2015. jan. 28. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
bérleti szerződés birtokában bemész az okmányirodába és kérsz lakcímkártyát
2015. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azért nem fogadnak gyerekes albérlőket, mert be kell őket jelenteni és utána nagyon nehéz kitenni őket nem fizetés esetén. A későbbiekben még jobban szükséged lesz lakcímkártyára, mert ovihoz, iskolához kell.

A főbérlőd indoka is teljesen érthető. Legjobb lenne amíg így egyben vagytok, keresni egy neked jobban megfelelő albérletet a környéken.

2015. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

"állítólag akkro elveszik tőle a ellátási segélyt"


NEM állítólag, hanem Viktor tényleg elveszi, de ez független attól, hogy te ott laksz-e vagy mit csinálsz.

Apuka hun van?!

2015. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlackSword ***** válasza:
100%
Na, hogy kapj egy használható tippet is... Igényelj szociális alapon önkormányzati bérlakást... Oda be is kell jelentkezned, és így lesz lakcímkártyád és a picinek is lesz... És mivel minden hivatalos, így védve is vagy...
2015. jan. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
apuka a halál f...án van nevelőapja van vagy lesz. és ha nem ebbe az albérletbe van bejelentve vagy nekem nem ide szól a lakcímkártyám de attól még itt lakok járhatok az itteni védőnőkhöz ill. orvosokhoz (a lakcímkártyám máshova szól
2015. jan. 29. 19:11
 6/7 VikiToth válasza:
A gyermeknek és a szülőnek/gondviselőnek ugyan azzal az ÁLLANDÓ lakcímmel kell rendelkeznie, tehát semmi szükség az ideiglenes tartózkodási hely bejelentésére. Állandóra nem hinném, hogy bármelyik bérbeadó bejelentene. Gondolom van állandó lakcímed, a babát automatikusan arra a lakcímre fogják bejelenteni születése után. Ha van állandó lakcímed, miért ne tudnál segélyt, stb. intézni?
2015. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az állandó lakcímem elég messze van onnan ahol épp lakok és az ott lakókkal sem vagyok már jóba hogy bármiféle levelet oda küldjenek ill. ha a baba a jelentlegi állandó lakcímemre lesz bejelentve akkor nekem az otani védőnőkhöz kellene járnom nem? nem pedig azokhoz ahol épp most lakok
2015. jan. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!