Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy lányt meggyilkolnak...

Ha egy lányt meggyilkolnak értelmetlenül és brutálisan, és a lány apja megöli az elkövetőt, akkor azért mennyi börtönt kapna?

Figyelt kérdés
csak a nemrég történt esetről jutott eszembe :(
2015. ápr. 19. 23:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Nemkell nyomokat hagyni,meg szemtanúkat,és akkor semmit!
2015. ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy tízest, így sacc per kábé, de a bírón sok múlik.
2015. ápr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
Ilyenkor előre megfontolt gyilkossággal is vádolhatják, de enyhíthet az eset horderején ha elkeseredettségéből tette, ezt egy jó ügyvéd szépen meg tudja oldani. Kitalálnak egyéb dolgokat, hogy mentálisan nem volt magánál, lelki problémái, lányának az elvesztése miatt végső elkeseredettségéből követte el a gyilkosságot stb. És ha jól megszervezi alibi stb. akkor akár meg is úszhatja, de nyilván egyből ő lesz az első számú gyanúsított (a lánya elkövetőjét nyilván neki volt érdeke eltenni láb alól).
2015. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
52%

Remélem tényleg nem vagy érintett.

Nem tudom mennyit kapna, csak remélem, hogy nagyon enyhítik neki.

Ez is egy olyan törvény, ami nekem nagyon nem tetszik. Egy ilyen esetben, úgy gondolom, hogy az illetőt, a lány apjára kellene bízni, csak 10 percre, többre csak akkor van szükség, ha tényleg kegyetlen volt, de akkor több nap is kell.

Bele sem merek gondolni, de ha az én lányommal... Biztos szükségem lenne ásóra, és pár napra, nem elégednék meg egy sima "alkuval". És ha már ilyen rosszak a törvények, büszkén vállalnám a börtönt. Legyez a bebörtönzésem a törvények, és hozóik szégyene...

Én hiszek Hammurapi törvényeiben, és alkalmaznám is őket.

2015. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Emberölés Minősített esetei:


A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberölést


előre kitervelten

nyereségvágyból

más aljas indokból, illetve célból

különös kegyetlenséggel

hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, illetőleg emiatt, közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, továbbá hivatalos vagy közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kelt személy ellen

több emberen

sok ember életét veszélyeztetve

különös visszaesőként

tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen

védekezésre képtelen személy sérelmére

a bűncselekmény elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére

követik el."


Kérdés, hogy ebbe a kategóriába sorolnák-e.

2015. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
26%

Ha nincs hulla, nincs bűntény. Ennyire egyszerű. Elásni egy biztos helyen, utána a ruhákat is elégetni, hogy ne maradjon DNS-minta, mobilokat otthon hagyni. Ha vannak az embernek barátai egész biztos segédkeznek a kivitelezésben. Ha az én lányommal tenne bárki ilyesmit, annak még a családját is utána küldeném. A fájdalmat nem jó elfojtani. A düh, és a bosszú, alapvető emberi érzelmek, nem arra vannak, hogy magunkba zárjuk.


(És legfőképp, az ilyen sz*rkupacot, ne az én adómból üdültessék tízen X évig, hogy aztán ismét a társadalom nyakára engedjék, mint ha mi sem történt volna)

2015. ápr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
29%
Milyen eset kapcsán kérdezed? Valaki linkelje pls a cikket!
2015. ápr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
2015. ápr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%
Ahogy írtam nagyon alaposan meg kellene tervezni, mert ugye a gyanú egyből a lány apjára terelődne (és itt nem erre az ügyre gondolok). Amíg nem tudják bebizonyítani a bűnösséget addig MINDENKIT megillet az ÁRTATLANSÁG VÉDELME. Ha nincs holtest akkor nem is tudják bebizonyítani (jobb esetben). De ezt nem felbujtásnak szánom, csak egy vélemény.
2015. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Magyarországon lecsuknak önbíráskodásért. (Itt a bűnözőknek vannak jogai)

Amerikában (pár napja történt) felmentették azt az apát, akinek a gyerekével fajtalankodtak és az sz@rrá verte az elkövetőt. Indok: "minden normális apa ezt tette volna"

Nem vagyok USA fan, de ebben tanulhatnánk tőlük.

2015. ápr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!