Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljek neki erről?

Hogyan beszéljek neki erről?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, anyukámmal rendszeresen szoktam beszélgetni, mindig mindenben mellettem áll.

Az utóbbi időben elég furcsa érzéseket táplálok az egyik barátnőm iránt. Azt hiszem, szerelmes vagyok belé... Szeretném anyu segítségét kérni, de túlságosan félek attól, hogy esetleg megutál. Hogyan, és miképp hozzam fel a témát? Egyáltalán érdemes lenne elmondani neki?

Lassan megőrjít, hogy senkinek sem beszélhetek erről.



2015. ápr. 18. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Először tudd meg, hogy miként vélekedik az ilyen dolgokrol (homoszexualitás stb.)

Ha tudod, hogy elfogadja őket, akkor nyugodtan megmondhatod neki.

Ha pedig homofób akkor hanyagold és beszéld meg valaki mással aki felé bizalommal fordulsz.

2015. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ne éld bele magad abba, hogy szerelmes vagy. Ebben a korban bármiféle ember hajlamos a túlzásokra, a rajongásra és ezt összetéveszti a szerelemmel.
2015. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: Egyszer hallottam, amint megkérdezte az egyik barátjától, hogy "miért kell elítélni valakit azért, mert meleg?". Ezt leszámítva még nem hallottam tőle normálisnak mondható véleménykifejtést a homoszexualitásról. Nem tudnád esetleg, hogyan lehetne felhozni ezt a témát?

2-es: Minden ember más. Vannak későn érő, és korán érő típusok. Gondolom, ezt azért mégiscsak lehet érezni...

2015. ápr. 18. 19:35
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Mai társadalomban teljesen normális dolog... :D

Így nagyobb visszhangot kapnál pl a médiában...

Mellesleg miért mondja minden 12 éves, hogy én tényleg érettebb vagyok a koromnál, nem ugy, mint a többiek?

2015. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Akkor ebből simán levonhatod hogy megfogja érteni:)

Mivel rendszeresen beszélgettek ezért bárhogy felhozhatod, akár egy random kérdés formájában.. pl. Mi a véleménye a meleg házasságról, vagy utalhatsz is rá, hogy "Ugyanúgy szeretnél ha a lányokhoz vonzódnék?"

Aztán elmondod hogy "Anya, azt hiszem komolyabb érzelmeket táplálok az egyik barátnőm iránt" vagy ilyesmi.

2015. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hol érdekel engem a média?

Úgy látszik, félreérthető voltam. Nem arra akartam célozni, hogy érettebb vagyok, rosszul fogalmaztam.

2015. ápr. 18. 19:42
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

12 vagy, semmit ne mondj neki, ez 90%-ban múló dili.


Én 11 évesen csókolóztam a legjobb barátnőmmel, meg fogdostuk egymást, stb., jó volt. 16 évesen belezúgtam a gimis bnőm bátyjába, 24 éves korom óta pedig egy remek férfivel élek együtt.

2015. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12 évesen ez gyakran előfordul. Ebben a korban a szexuális fejlődés a rajongás fázisban van és ez sokszor azonos neműek felé irányul. Várj 2-3 évet, addigra egyértelmű lesz a dolog (és anyudat sem kell megijesztened).
2015. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nincs senki, akivel beszélhetnél erről, szerintem megemlítheted neki, hogy te se vagy benne biztos, de hogy elgondolkodtál, lehet hogy ez van...lehet hogy a lányokat szereted, lehet, hogy a lányokat is szereted, de te se tudsz ezen kiigazodni, lehet, hogy múló dolog.


Egyébként én tudtam mindig is, hogy érdekelnek a lányok de nem mindenki van ezzel így....próbálj nem stresszelni rajta, tisztázódni fog benned előbb-utóbb, hogy melyik nem érdekel :)

2015. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem is mond el neki! lehet, hogy le fogja sokkolni, hiába is elfogadó a melegekkel kapcsolatban, ha a saját gyerekedről van szó, azért nehezebb , ha nem vagy egy megszállott "meleg mániás" :D de az szerintem ritka.

Szóval szerintem mindenképpen oszd meg vele, talán tud valami okosat mondani, elvégre tapasztaltabb :)

Egyébként pedig lehet, hogy tényleg változik még..sok ismerősöm van aki meg van győződve róla, hogy szerelmes aztán rájön, hogy nem is volt az :/

2016. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!