Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesen járt-e el a...

Törvényesen járt-e el a dohányboltos, ha a 18. szülinapomon nem szolgált ki cigarettával?

Figyelt kérdés
Természetesen megmutattam a személyimet.
2015. ápr. 20. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem.
2015. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, a 18. születésnapodon már nagykorúnak számítasz.
2015. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Miért nem írtál be a vásárlók könyvébe?
2015. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem,de ismerve a hazai NAV-ot és egyéb hatóságokat én sem adtam volna,mert félnék a hatóságtól,ők ugyanis értelmezhetik úgy a naptárt,hogy csak az nap éjjel,00:01-től vagy 18.
2015. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Kifejezetten kimondja a családjogi törvény, hogy a 18. születésnap kezdetétől (0:00) már nagykorú vagy.
2015. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csak úgy tudom elképzelni a szituációt hogy nem volt kedve számolni a személyid alapján hogy vajon tényleg betöltötted e a 18-at + nem néztél ki 18-nak.Egyébként ehhez nem volt joga,én a te helyedben jól megszívatnám valamivel
2015. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"nem volt kedve számolni a személyid alapján"


B***d meg, egy eladó nem tud fejben, azonnal utánaszámolni személyi alapján?!

Menjen BKK ellenőrnek az ilyen.

2015. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Sparban szokott egy kis cetli lenni a pénztáraknál, hogy x dátum után születetteket nem szolgálnak ki szeszesitallal. Persze ezt mindig cserélik az aktuálisra. Nem lenne hülyeség, ha máshol is alkalmaznának ilyet, elvégre így utánaszámolgatás nélkül is lehet ellenőrizni még egy diszkalkuliás eladónak is.
2015. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont szívességet tett neked, rá se kell szoknod.
2015. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!